Camping.pl


Kemping we Włoszech między górami a miastami sztuki

Rzym we Włoszech

Włochy, dzięki różnorodności swojego terenu i licznym atrakcjom, oferuje turystom możliwość dopasowania wakacji na kempingu w zależności od preferowanego stylu podróżowania. Wśród typów zakwaterowania, najbardziej ulubionych przez turystów spędzających wakacje nad morzem znajduje się oczywiście kemping i ośrodki wypoczynkowe, będące idealnym miejscem odpoczynku również dla tych, którzy zwiedzają włoskie góry, miasta pełne dzieł sztuki czy podziwiają piękno przyrody oraz nie zapominajmy o turystyce o charakterze religijnym.

Kempingi i ośrodki wypoczynkowe, będąc położonymi w strategicznych punktach, w pobliżu głównych atrakcji turystycznych, stanowią alternatywę dla hoteli i agroturystyki. W górach, w szczególności w Dolomitach i w całym łańcuchu alpejskim, kempingi potrafią wprawić w osłupienie swoim piękne i oferowanymi usługami: idealne do odpoczynku i aktywnego spędzania wakacji na pieszych wycieczkach latem i na nartach zimą, kempingi oferują swoim gościom zachwycające domki drewniane i doskonale wyposażone ośrodki spa.

W pobliżu miast będących kolebką sztuki i szlaków podbarwionych winem i zapachem pysznych potraw, włoskie kempingi stanowią idealny punkt wyjścia do wędrówek mających na celu odkrywanie zabytków i muzeów, znanych ze wspaniałego wina piwnic czy restauracji, zachęcających apetycznymi potrawami kuchni włoskiej, na bazie typowych produktów lokalnych. Zarówno w tych przypadkach, jak i w przypadku turystyki religijnej, kempingi i ośrodki wypoczynkowe we Włoszech znacznie wzbogaciły swoją ofertę oferując: lepsze położenie, w wielu przypadkach są zlokalizowane w niewielkiej odległości od centrum historycznego i głównych atrakcji turystycznych, co stwarza możliwość odpoczynku połączonego z dogodnym zwiedzaniem atrakcji. Tak jest w przypadku tak znanych miast jak: Rzym i Watykan, Florencja i Wenecja i w wielu jeszcze innych miejscowościach odwiedzanych przez turystów z całego świata.Odkryj naszą sieć turystyczną