Camping.pl


Wakacje we Włoszech: jak wybrać kemping nad morzem

Sardynia

Wakacje we Włoszech to synonim słońca, morza i dobrej zabawy. Włochy to idealny kierunek letniego wypoczynku, oferują różne rozwiązania podróży w zależności od wybranych miejsc i pory roku. Wiele miejscowości turystycznych oferuje całoroczną dostępność obiektów w plenerze z kempingami i ośrodkami wypoczynkowymi, zwłaszcza na południu, gdzie każdego rodzaju podróżny znajdzie coś atrakcyjnego dla siebie.

Włochy to klasyczna destynacja turystyczna dzięki wszechobecnemu morzu, które stwarza możliwość wyboru miejsca i typu zakwaterowania. Wzdłuż wybrzeża włoskiego, skoncentrowała się znaczna ilość kempingów i ośrodków wypoczynkowych, do których przyjeżdżają amatorzy pobytów nad morzem, korzystając z plaż, które często znajdują się zaledwie kilka metrów od bungalowów, przyczep kempingowych czy pól namiotowych i namiotów. Patrząc na kierunki turystyczne na Adriatykiem, Wybrzeże Adriatyckie charakteryzuje się łagodnym brzegiem, płytkim dnem, umiarkowanym klimatem i doskonałymi usługami. Od północy po południe, nadmorskie miejscowości Friuli Wenecji Julijskiej i Veneto, Plaże Comacchio, Riviera Romagnola, podobnie jak wybrzeże Marche i Abruzji, są idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi, ale nie tylko. Riviera Romagnola na przykład, z Rimini i Riccione, przyciąga rzesze turystów ze względu na swoje noce życie w lokalach i dyskotekach. Bardziej na południe, w Apulii i nad Morzem Jońskim, wybrzeże jest jeszcze bardziej postrzępione, a morze znacznie bardziej przejrzyste. Plaże pełne turystów mieszają się z jeszcze dzikimi zakątkami, między piaszczystymi wydmami i zjawiskowymi urwiskami.

Nad Morzem Tyrreńskim natomiast, do najczęściej odwiedzanych przez turystów miejscowości należą: Cinque Terre w Ligurii, Argentario e Toskanii, Wybrzeże Amalfitańskie i Sorrentyńskie. Na szczególną uwagę zasługuje Kalabria, położona między Morzem Jońskim a Tyrreńskim, gdzie jeszcze można znaleźć miejscowości o dawnym uroku i zatoczki z kryształową wodą. Chodzi o fascynujące miejsca, nie zawsze są to plaże, lecz zawsze będą to miejsca, które pozostawią niezapomniane wspomnienie w pamięci turystów. Podobnie rzecz wygląda z Sardynią i Sycylią, dwiema największymi wyspami włoskimi, które swoją niezwykle bogatą ofertą wakacyjną przyciągają rzesze turystów. Dzięki łagodnemu klimatowi, kempingi na wyspach są często otwarte przez cały rok, umożliwiając również spędzanie tanich wakacji poza sezonem, są ideale do dłuższych pobytów, spędzanych na odkrywaniu piękna przyrody i degustacjach wina i potraw.Odkryj naszą sieć turystyczną