Camping.pl

Wien: przewodnik

Wiedeń i okolice zawsze zajmują specjalną pozycję w świadomości turystów z Europy i całego świata. Jest to miasto sztuki i romantycznego czaru, ulubione przez podróżujących razem zakochanych, stolica Austrii, która w oryginalny sposób łączy w sobie fascynujące cechy zabytkowe i nowoczesne. Odkrywając Wiedeń pieszo lub jadąc na rowerze po ścieżkach rowerowych, można z Wieży Dunaju lub Koła panoramicznego na Riesenradplatz docenić duszę tego miasta wyrażoną przez architekturę, która łączy styl barokowy, wolność i sztukę współczesną w ciągłym przeplataniu się podziwianych na świecie budynków i zabytków artystycznych.

Przedzielane terenami zielonymi i ogromnymi zadrzewionymi alejami, np. słynną Ringstrasse, wiedeńskie zabytki zapierają dech w piersiach swoim pięknem. Ma to miejsce w przypadku kompleksów Hofburg, Opery Narodowej i Parlamentu, a także Kunsthistorisches Museum i Muzeum Historii Naturalnej. Wiedeń jest również bardzo aktywny w dziedzinie wystaw i festiwali tematycznych, które zawsze oferują możliwość poznania niektórych dzieł artystycznych o większym znaczeniu globalnym. Nie mogło być inaczej, ponieważ Wiedeń jest miastem, w którym urodzili się lub mieszkali artyści pokroju Brahmsa i Straussa w muzyce, lub Klimta i Schiele w malarstwie. Skupiając się na bardziej przyziemnych zdarzeniach, na szczególną uwagę zasługują wiedeńskie jarmarki bożonarodzeniowe, które od około połowy listopada aż do końca okresu Bożego Narodzenia, ubarwiają główne place miasta i przyciągają tysiące turystów z każdego zakątka Europy ze względu na urok wiedeńskiego Bożego Narodzenia.

Jeśli chodzi o przedmieścia Wiednia, istnieje tu wiele możliwości dla uprawiania turystyki na łonie natury, np. wzgórza Lasu Wiedeńskiego, lub odkrywanie pobliskich malowniczych wiosek oraz willi i zamków rozsianych po całym regionie. Można tu również odbyć romantyczne wycieczki łodziami po Dunaju, pięknej rzece prowadzącej z Wiednia aż do słowackiej Bratysławy.

Czytaj więcej

Odkryj naszą sieć turystyczną