Camping.pl

Austria: kempingi i obiekty wakacyjne

Wybierz region na Twoje wczasy na liście lub na mapie i odkryj nasze propozycje w najlepszych Kempingach i Obiektach Wakacyjnych w Austria.Austria: informacje i porady na temat podróży

Austria to kraj urlopu na łonie natury, pośród gór i dolin zielonych wiosną i latem, zimą zaś okrytych śnieżną bielą. Są tu pejzaże jak z widokówek, na których widzimy czarujące starożytne miasteczka, malownicze domki i majestatyczne kamienne zamki - a wszystko to wyposażone w infrastrukturę oferującą turystom usługi wysokiej jakości. Kempingi i ośrodki turystyczne w Austrii nie są żadnym wyjątkiem, bowiem oferują wszystko, co konieczne do spędzenia urlopu na świeżym powietrzu o każdej porze roku, także zimą.

Urlop w górach spędzany jest przede wszystkim w łuku Alp, zwłaszcza w Tyrolu i Karyntii, gdzie znajdują się znane na całym świecie ośrodki narciarskie i kurorty zimowe, takie jak: Villach, Sölden, Kitzbühel, Saalbach-Hinterglemm, Klagenfurt czy Hinterstoder. Ten ostatni znany jest także pod nazwą „perła Alp”, a to z powodu zachwytu, jaki wzbudzał przez całe wieki. Miejsca te są wręcz spektakularne zimą, gdy śnieg sprawia, że są idealnymi kierunkami dla miłośników nart oraz dla romantycznych dusz. Natomiast przez resztę roku zmieniają się w schronienie przed codziennym stresem dla miłośników wycieczek w naturę, spacerów ścieżynkami i po lasach. A wszystko niejednokrotnie wzbogacone jest gorącymi źródłami, które dodają jeszcze więcej wartości urlopowi przeznaczonemu na relaks i urodę: w samej tylko Styrii, której stolicą jest malowniczy Graz, naliczyć można aż sześć ośrodków termalnych wykorzystujących gorącą wodę bijącą z wnętrza ziemi.

Jednak Austria to także kraina jezior i rzek z zachwycającymi przełomami i wodospadami; są tu też miasta bombonierek: od Salzburga przez Lienz, od Baden przez Insbruck, aż do nowoczesnego Bregenz; nie można oczywiście zapomnieć o niezrównanym Wiedniu. Wiedeń - miasto muzyki posiadające magiczną atmosferę - jest etapem samym w sobie dla tych, którzy zdecydują się na zwiedzanie Austrii. Mamy tu idealną mieszankę tego, co dawne i nowe, a nad brzegami Dunaju romantyczną atmosferą się wręcz oddycha.

A jeśli ktoś wybierze urlop w Austrii pod koniec roku, koniecznie musi odwiedzić Targi Bożonarodzeniowe, które odbywają się we wszystkich większych miastach w okresie od połowy listopada do Trzech Króli.

Czytaj więcej


Najbardziej popularne regiony turystyczne w Austria

Znajdź Kemping lub Obiekt Wakacyjny w najpopularniejszych regionach turystycznych, miejscowościach słynących z piękna krajobrazu, sztuki i oferowanych usług.

Najświeższe nowości na temat wczasów w plenerze

Kemping we Włoszech między górami a miastami sztuki

Kemping we Włoszech między górami a miastami sztuki

Włochy oferuje turystom możliwość dopasowania wakacji na kempingu w zależności od preferowanego stylu podróżowania.


Odkryj naszą sieć turystyczną