Camping.pl

Hiszpania: kempingi i obiekty wakacyjne

Wybierz region na Twoje wczasy na liście lub na mapie i odkryj nasze propozycje w najlepszych Kempingach i Obiektach Wakacyjnych w Hiszpania.Hiszpania: informacje i porady na temat podróży

Hiszpania to kraj wakacji nad morzem i miast sztuki, jak również życia nocnego i szlaków religijnych. Otwarta od wschodu na Morze Śródziemne i od zachodu na Ocean Atlantyckiz Zatoką Biskajską na północy oraz Cieśniną Gibraltarską od południa, Hiszpania oferuje łagodną pogodę przez większą część roku, choć o bardzo różnej temperaturze. Kempingi i wioski turystyczne w Hiszpanii są liczne, zwykle znajdują się wzdłuż wybrzeża i wzdłuż dróg najbardziej lubianych przez turystów, co odzwierciedla Iberyjskie naturalne powołanie dla turystyki plenerowej.

Wakacje na plaży w Hiszpanii wyróżnia ogromna różnorodność wyboru. Wybrzeża Morza Śródziemnego obejmuje gminy Katalonii, Walencji, Murcji i odcinek Andaluzji aż po Cieśninę Gibraltarską: przyjemna temperatura powietrza i wody sprawia, że jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, choć nie brakuje również rozrywki dla młodzieży i nastolatków. Nocne życie w Hiszpanii jest "intensywne" a wybrzeże Morza Śródziemnego z Costa Brava i Costa Dorada, idealne dla osób odwiedzających cudowną Barcelonę, nie jest wyjątkiem. Również południowa Costa del Sol, z wysoką temperaturą pochodzącą z Afryki Północnej, jest niezwykle atrakcyjna.

Na wybrzeżu Atlantyku, woda jest chłodniejsza i głębsza, tworząc efektowne kontrasty w obszarze morskim Andaluzji począwszy od Gibraltaru do granicy z Algarve w Portugalii. Idąc w górę, ku północy półwyspu iberyjskiego, wzdłuż wybrzeża Portugalii, dochodzi się do Galicji: fascynującego wybrzeża, charakteryzującego się zmianami pływów, które zmieniają oblicze wybrzeża o różnych porach dnia. Od Costa Verde do Zatoki Biskajskiej, wspólnoty Asturii i Kantabrii prowadzą bezpośrednio do Kraju Basków i uroków wciąż dzikiego wybrzeża. Ulubionymi kierunkami nadmorskiej turystyki są również archipelagi: Baleary na Morzu Śródziemnym i Wyspy Kanaryjskie na Oceanie Atlantyckim.

Zwiedzanie Hiszpanii to nie tylko synonim wakacji na plaży. Piękne miasta jak Barcelona, Sewilla czy stolica Madryt, to tylko kilka przykładów artystycznego i kulturowego bogactwa narodu, którego siłą drzemie w zabytkach i tradycjach ludowych, to również pokusa gastronomiczna w postaci "tapas", wina i sangrii. Wreszcie na uwagę zasługuje turystyka religijna ze względu na mnogość kościołów i Szlak Świętego Jakuba, który co roku przyciąga tysiące pielgrzymów udających się do sanktuarium w Santiago de Compostela.

Czytaj więcej


Najbardziej popularne regiony turystyczne w Hiszpania

Znajdź Kemping lub Obiekt Wakacyjny w najpopularniejszych regionach turystycznych, miejscowościach słynących z piękna krajobrazu, sztuki i oferowanych usług.

Najświeższe nowości na temat wczasów w plenerze

Kemping we Włoszech między górami a miastami sztuki

Kemping we Włoszech między górami a miastami sztuki

Włochy oferuje turystom możliwość dopasowania wakacji na kempingu w zależności od preferowanego stylu podróżowania.


Odkryj naszą sieć turystyczną