Camping.pl


Włochy: informacje i porady na temat podróży

Włochy to doskonały kraj do spędzania urlopu, a to dzięki bogatej ofercie turystycznej, łagodnemu klimatowi oraz ukształtowaniu terenu, który daje możliwość wybierania między morzem, jeziorami a górami. Liczne kempingi i ośrodki turystyczne znajdujące się we wszystkich 20 regionach tworzących Włochy sprawiają, że osoby decydujące się spędzić tu urlop mają problem z wyborem z powodu nadmiaru bogactwa oferty.

Urlop nad morzem we Włoszech jest synonimem łagodnego klimatu i rozrywki w rozlicznych miejscowościach kąpieliskowych; często ten właśnie kierunek okazuje się idealny dla osób kochających nocne życie. Włochy to półwysep nad Morzem Śródziemnym oraz dwie duże wyspy: Sycylia i Sardynia. Kraj od wschodu oblewa Morze Adriatyckie, od zachodu Morze Tyrreńskie a od południa Morze Jońskie.

Kto zaś woli góry i chce je latem zdobywać lub zimą uprawiać tu sporty, może jechać w Alpy, które stanowią doskonały wybór. Ale też nie stracą okazji do wakacji na dużych wysokościach ci, którzy przejdą Apeniny, łańcuch górski ciągnący się przez cały półwysep włoski, od północy do południa. Jeśli chodzi o Alpy, to chociaż główne atrakcje turystyczne znajdują się w Południowym Tyrolu, jest wiele możliwości podróżowania po całym łuku alpejskim.

Z atrakcji turystycznych największym zainteresowaniem cieszą się następnie jeziora. Rok w rok miliony turystów włoskich i obcokrajowców zachwycają się ich pięknem i doceniają jakość lokalnych usług. To właśnie nad jeziorami, zwłaszcza tymi na północy, znajduje się niewiarygodna ilość kempingów i ośrodków turystycznych: Jezioro Garda, Jezioro Maggiore, Jezioro Como, Jezioro Iseo i jeziora w Trentino Alto Adige to historyczne kierunki, w które udawali się pasjonaci urlopu na łonie natury. W środkowych Włoszech natomiast na wyróżnienie zasługują Jezioro Trasimmeno i Jezioro Bolsena.

Nie da się mówić o Włoszech i nie wspomnieć wielkiego dziedzictwa artystycznego, kulturowego, kulinarnego i winnego. Każdy czas jest dobry by udać się na romantyczną wizytę do miast sztuki, takich jak Rzym, Florencja czy Wenecja - że wymienimy tylko kilka - lub na wycieczkę objazdową by odkryć muzea lub by rozkoszować się degustacją doskonałych win włoskich czy typowych dań podczas kolacji w restauracji.

Czytaj więcej


Najbardziej popularne regiony turystyczne w Włochy

Znajdź Kemping lub Obiekt Wakacyjny w najpopularniejszych regionach turystycznych, miejscowościach słynących z piękna krajobrazu, sztuki i oferowanych usług.

Nie wiesz jeszcze gdzie spędzić wczasy?

Camping.pl pomoże Ci w dokonaniu dobrego wyboru, proponując następujące obiekty:


Certyfikaty Doskonałości KoobCamp

Portal turystyczny KoobCamp, którego częścią jest Camping.pl co roku nagradza kempingi i obiekty wakacyjne, które wyróżniają się wysoką jakością oferowanych usług. Zobacz zwycięzców i wybierz doskonałość:

Camping Toblacher SeeDobbiaco, Bolzano/Bozen
Gitavillage Club Degli AmiciMontalto di Castro, Viterbo
Camping Village Baia Azzurra ClubCastiglione della Pescaia, Grosseto
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Camping Toblacher SeeDobbiaco, Bolzano/Bozen
Camping Toblacher SeeDobbiaco, Bolzano/Bozen
Gitavillage Club Degli AmiciMontalto di Castro, Viterbo
Camping Village Baia Azzurra ClubCastiglione della Pescaia, Grosseto
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Camping Toblacher SeeDobbiaco, Bolzano/Bozen
Najświeższe nowości na temat wczasów w plenerzeOdkryj naszą sieć turystyczną