Camping.pl

Chorwacja: kempingi i obiekty wakacyjne

Wybierz region na Twoje wczasy na liście lub na mapie i odkryj nasze propozycje w najlepszych Kempingach i Obiektach Wakacyjnych w Chorwacja.Chorwacja: informacje i porady na temat podróży

Chorwacja to kierunek idealny dla tych, którzy decydują się na urlop nad morzem, chociaż nie tylko dla nich. Jest to kraj, który nadal potrafi zadziwić niektórymi fragmentami czystego wybrzeża, w szczególności licznymi wyspami swych archipelagów. Dzięki fascynującemu połączeniu naturalnego piękna i usług dla turystów, takich jak nowoczesne kempingi i ośrodki turystyczne strategicznie rozłożone po całym terytorium, Chorwacja daje możliwość spędzenia uroczych wakacji w wygodnym miejscu na północnym wschodzie Adriatyku. Łatwo tu dotrzeć zwłaszcza turystom z Europy środkowej, bowiem Chorwacja znajduje się w południowej części Półwyspu Bałkańskiego, po przeciwnej stronie wybrzeża włoskiego.

Kempingi i ośrodki turystyczne w Chorwacji cieszą się długą tradycją, przede wszystkim dzięki napływowi wczasowiczów z Niemiec i Włoch i to już w okresie byłej Jugosławii. Jednak dopiero po uzyskaniu niepodległości w 1991 r. kraj ten podjął decyzję o inwestowaniu w turystykę na łonie natury. Wynik jest imponujący: Chorwacji udało się zmodernizować swą infrastrukturę nie tracąc przy tym delikatnej równowagi pomiędzy ruchem turystycznym a troską o środowisko naturalne, co widać na przykład w historycznej smykałce do organizowania wakacji dla naturystów.

Urlop w Chorwacji spędzany jest głównie nad morzem, chociaż geograficznie kształt kraju jest taki, że na północnym wschodzie wchodzi on głęboko w ląd sąsiadując z Węgrami i sięga aż do granic z Serbią. Przez swe parki naturalne, parki narodowe, miejsca z listy UNESCO i miasteczka jak z widokówek Chorwacja przyciąga turystów tam, gdzie natura spotyka się z morzem: od północy do południa lub też od Istrii do Żupanii dubrownicko-neretwiańskiej. Oferta kąpieliskowa to pas kontynentalnego wybrzeża adriatyckiego oraz wysp połączonych w zielone archipelagi o rzadkiej urodzie. Piaszczyste i kamienne plaże charakteryzujące się przezroczystymi wodami oraz strefy śródziemnych zarośli oferują turystom widoki jak z pocztówek, które ci doceniają dzięki turystyce w łonie natury, w kempingach i ośrodkach turystycznych oferujących dziś wszystko, co konieczne do spędzenia wygodnych wakacji rodzinnych lub w grupie przyjaciół.

Czytaj więcej


Najbardziej popularne regiony turystyczne w Chorwacja

Znajdź Kemping lub Obiekt Wakacyjny w najpopularniejszych regionach turystycznych, miejscowościach słynących z piękna krajobrazu, sztuki i oferowanych usług.

Najświeższe nowości na temat wczasów w plenerzeOdkryj naszą sieć turystyczną