Camping.pl

Francja: kempingi i obiekty wakacyjne

Wybierz region na Twoje wczasy na liście lub na mapie i odkryj nasze propozycje w najlepszych Kempingach i Obiektach Wakacyjnych w Francja.Francja: informacje i porady na temat podróży

Francja jest krajem znajdującym się w awangardzie oferty kempingowej i ośrodków turystycznych, często połączonych w konsorcja po to, by możliwe było oferowanie bardzo podobnego standardu usług w różnych ośrodkach. Wychodząc z tego założenia można zrozumieć jak turystyka na łonie natury rozwijała się we Francji przez lata, idąc krok w krok za popytem milionów turystów, tak zagranicznych jak i krajowych, którzy co roku wybierają urlop nad morzem, w miastach znanych ze sztuki czy decydują się na wycieczki objazdowe pozwalające odkryć bogate dziedzictwo kulinarne i winnic.

Urlop nad morzem we Francji podlega sezonowości. Francja od południa oblewana jest morzem Śródziemnym o łagodnym klimacie, tu znajduje się słynne Lazurowe Wybrzeże graniczące z Włochami, zaś linia riwiery francuskiej prowadzi aż do do Hiszpanii. Francja może się także poszczycić najdłuższą linią brzegową nad chłodniejszym Atlantykiem. Mówiąc o urlopie nad morzem we Francji, zwłaszcza na plażach Oceanu Atlantyckiego, należy zauważyć, że sezon na kąpiele na południu w Zatoce Biskajskiej przy granicy z Hiszpanią jest dłuższy a temperatura spada w miarę podążania na północ; Bretania jest idealnym znacznikiem granicy, bowiem przez Zatokę Saint Malo trafiamy do kanału la Manche i Cieśniny Calais, a dalej do zimnego Morza Północnego przy granicy z Belgią.

Gdy mowa o turystyce we Francji to wiadomo, że wakacje na kąpieliskach i tak zostawiają możliwość odkrywania terytorium tak bogatego w atrakcje: od małych miasteczek i miast sztuki jak Paryż ze swą Wieżą Eiffla, do wyjątkowych miejsc jak słynny Mount Saint-Michel w Normandii. Nie można też zapomnieć o wspaniałych widokach pól lawendowych w Prowansji, tak malowniczych w okresie kwitnienia czyli od czerwca do końca sierpnia.

Niezależnie od rodzaju wyjazdu wakacyjnego, od tego czy turysta wybiera pobyt na kempingu czy w ośrodku turystycznym, zwiedzanie Francji oznacza wiele możliwości wypełnienia czasu różnymi atrakcjami w czasie podróży. Nie może pośród nich zabraknąć obiadów i kolacji pozwalających skosztować francuskie specjały kulinarne i wina, o których mówi się na całym świecie.

Czytaj więcej


Najbardziej popularne regiony turystyczne w Francja

Znajdź Kemping lub Obiekt Wakacyjny w najpopularniejszych regionach turystycznych, miejscowościach słynących z piękna krajobrazu, sztuki i oferowanych usług.

Najświeższe nowości na temat wczasów w plenerze

Kemping we Włoszech między górami a miastami sztuki

Kemping we Włoszech między górami a miastami sztuki

Włochy oferuje turystom możliwość dopasowania wakacji na kempingu w zależności od preferowanego stylu podróżowania.


Odkryj naszą sieć turystyczną