Camping.pl

Korsyka: przewodnik

Korsyka, wyspa na Morzu śródziemnym należąca do Francji, położona w odległości kilku kilometrów od wybrzeża włoskiego, to idealne miejsce do spędzenia wakacji nad morzem. Jej położenie w pobliżu Sardynii sprawia, że pod wieloma względami przypomina ona tę włoską wyspę, chociaż jest jeszcze bardziej atrakcyjna turystycznie jako miejsce, które oferuje odkrywanie prostoty w bliskim kontakcie z dziką naturą. Korsyka to wyspa o swoistym i zdecydowanym charakterze: częściowo dziewicza i bez nadmiaru luksusowych ekscesów, oferuje krystaliczne morze i odcinki wybrzeża o antycznym uroku.

Korsyka to idealne miejsce na wakacje jak z pocztówki, przepełnione ogromną dozą relaksu, oferujące proste kempingi i ośrodki wyposażone w niezbędne udogodnienia. Niesamowitą cechą tej francuskiej wyspy z wyraźnymi wpływami włoskimi jest ogromna otwartość jej mieszkańców i jej terytorium. Białe klify Bonifacego oczarowują od pierwszego wejrzenia podobnie, jak piaszczyste plaże Calanques di Piana. Niesamowite wrażenie robią również zatoki Cap Corse i wspaniała plaża w Tamarone lub spokój Porto Vecchio.

Morze i plaże to z pewnością mocne punkty Korsyki, na którą latem co roku ściągają tysiące turystów. Jednakże w głębi lądu wyspa ta również oferuje spektakle zapierające dech w piersiach. Podążając wzdłuż szlaku Sentier du Douanier z Tamarone można na przykład prześledzić wyczyny ostatnich śmiałków, którzy odważyli stawić czoła niebezpieczeństwom makii, spędzając dni na interesującej wędrówce i poznając lokalną florę i faunę. Korsyka była przede wszystkim domem Napoleona Bonaparte, co dokumentuje muzeum Musée National de la Maison Bonaparte w Ajaccio, a także pomnik wodza na placu Place Saint Nicolas w Bastii. Na wyspę można udać się samolotem lub promem (samochodem, na motocyklu lub w samochodzie kempingowym): Bastia, Calvi i Ajaccio to główne lotniska na Kosyce, natomiast promem można dotrzeć do portów Bastia i Calvi.

Czytaj więcej


Najbardziej popularne regiony turystyczne w Korsyka

Znajdź Kemping lub Obiekt Wakacyjny w najpopularniejszych regionach turystycznych, miejscowościach słynących z piękna krajobrazu, sztuki i oferowanych usług.


Odkryj naszą sieć turystyczną