Camping.pl

Prowansja Alpy Lazurowe Wybrzeże: przewodnik

Region Prowansja - Alpy - Lazurowe wybrzeże, znany jako PACA, znajduje się na południu Francji i obejmuje również Księstwo Monako. Region ten graniczy z Włochami. Przecina go alpejski łańcuch górski. Ten francuski region jest jednym z najczęściej wyszukiwanych regionów przez turystów, w związku z czym jest również jednym z regionów o najbogatszej ofercie kempingów i ośrodków wczasowych.

Lazurowe Wybrzeże to jedna z najsłynniejszych francuskich lokalizacji turystycznych na świecie. Zawdzięcza to miejscowościom o ponadczasowej elegancji: Saint-TropezCannesNicea, a także Monako, wybieranym od lat na luksusowe wakacje przez międzynarodową śmietankę towarzyską. Jednakże Lazurowe Wybrzeże, czyli Riwiera Francuska, bez zbytniego wchodzenia w szczegóły dotyczące różnic, nie jest dziś zarezerwowane wyłącznie dla VIP-ów. Liczne kempingi i ośrodki wczasowe na Lazurowym Wybrzeżu są wyposażone na odpowiednim poziomie i oferują widoki marzeń. Łagodny klimat Morza Śródziemnego jest idealny na rodzinne wakacje również z małymi dziećmi, zwłaszcza w porównaniu do północnego i zachodniego wybrzeża Francji, narażonego na wiatr od oceanu i jego zimne wody.

Jeśli chodzi o Riwierę Francuską, należy brać pod uwagą cały francuski region Prowansji - Alp - Lazurowego Wybrzeża, co ma zastosowanie również w turystyce. Cały ten obszar charakteryzuje się pięknymi krajobrazami. Przemieszczenie się zaledwie o kilka kilometrów może znacznie zmniejszyć koszty urlopu bez utraty jakości usług dostępnych wewnątrz i na zewnątrz ośrodka. W całej południowej Francji regiony turystyczne oferują najwyższą jakość usług i bogaty wybór restauracji i kwater, w których można spędzać czas w towarzystwie wśród wycieczek i wizyt w pobliskich wioskach. Prowansja słynie z pól lawendy i kuchni. To obowiązkowy etap podczas wakacji na świeżym powietrzu w południowej Francji.

Czytaj więcej


Najbardziej popularne regiony turystyczne w Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże

Znajdź Kemping lub Obiekt Wakacyjny w najpopularniejszych regionach turystycznych, miejscowościach słynących z piękna krajobrazu, sztuki i oferowanych usług.


Odkryj naszą sieć turystyczną