Camping.pl

Katalonia: przewodnik

Katalonia to autonomiczna wspólnota w Hiszpanii, rozciągająca się od łańcucha górskiego Pirenejów do granicy z Francją, obejmująca długi odcinek wybrzeża Mare delle Baleari nad Morzem Śródziemnym. Jest to idealne miejsce na letnie wakacje, z plażami, licznymi campingami i ośrodkami. Stolicą Katalonii jest Barcelona, jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych na Półwyspie Iberyjskim i na całym świecie.

Jest to miasto sztuki i rozrywki, uwielbiane przez młodych ludzi. Barcelona to z pewnością jedna z głównych atrakcji Katalonii, lecz nie jedyna. La Barceloneta, słynna plaża w Barcelonie, uwodzi co roku tysiące turystów, podobnie jak Temple Expiatori de la Sagrada Família i inne dzieła Antoni Gaudiego. To samo można powiedzieć o licznych nadmorskich miejscowościach na terenie Katalonii.

Costa Dorata, Costa Barcelona i Costa Brava oferują pełny wybór plaż, restauracji i klubów, w których można spędzić letnie wakacje przepełnione opalaniem i życiem nocnym. Wśród najbardziej atrakcyjnych ośrodków turystycznych na szczególną uwagę zasługuje zapewne Lloret de Mar, z ulicami pełnymi klubów i dyskotek, podobnie jak fascynujące i pełne blasku Salou, Sitges, Tossa de Mar, Cadaqués i Roses.

Wśród atrakcji turystycznych Katalonii, oprócz wspomnianej już Barcelony, warto odwiedzić również inne prowincje: Girona z doskonałym połączeniem morza i natury, Lleida z idealnym terenem na wycieczki i do uprawiania sportów zimowych oraz słynna Valle di Boí (dziedzictwo Unesco), Tarragona ze swoim wybrzeżem, a także Kompleks Archeologiczny w Tárraco (dziedzictwo Unesco).

Czytaj więcej


Najbardziej popularne regiony turystyczne w Katalonia

Znajdź Kemping lub Obiekt Wakacyjny w najpopularniejszych regionach turystycznych, miejscowościach słynących z piękna krajobrazu, sztuki i oferowanych usług.


Odkryj naszą sieć turystyczną