Camping.pl

Kvarner: przewodnik

Wyspy Kwarnerskie znane również jako Kwarner to jedna z głównych atrakcji turystycznych Chorwacji. Można do nich łatwo dotrzeć z regionów Istria i Żupania primorsko-gorska. Zatoka Kwarnerska to fragment morza oddzielający Istrię od archipelagu kwarnerskiego ze sławnymi wyspami Cres i Lošinj, chociaż często określa się tym mianem cały pobliski obszar, włączając wybrzeża części kontynentalnej kraju.

Bez względu na definicje Kwarner to przede wszystkim miejsce, w którym można spędzić urlop odkrywając dziewiczą naturę, gdzie morze, wyspy i góry tworzą wspaniałe krajobrazy o intensywnych kolorach i kontrastach. Wzdłuż wybrzeża odkryć można elegancję i bogatą ofertę turystyczną miast Opatija, Rijeka, Crikvenica i Novi Vinodolski. Jednakże wyspy Kwarner oferują bogatszą scenerię pod względem wizualnym z zielenią terenu przecinającą niebieski Adriatyk.

Kto wybiera wyspy Kwarner na wakacje lub wizytę podczas pobytu na Istrii lub w Żupanii primorsko-gorskiej, znajdzie się wśród zachwycającej scenerii wysp Cres, Lošinj, Krk i Rab w otoczeniu innych mniejszych wysp i wysepek, które wzbogacają całą panoramę. Naturalne piękno tych wysp wiąże się z intensywnym rozwojem turystycznym, który w ostatnich dziesięcioleciach sprawił, iż kempingi i ośrodki wczasowe Kwarneru są obecnie jednymi z najnowocześniejszych w Europie o bogatej ofercie. Obiekty Kwarneru idealne dla rodzin z małymi dziećmi i dla entuzjastów wakacji kempingowych na łonie natury znajdują się zazwyczaj w pobliżu plaż, tuż przy krystalicznym morzu, otoczone bujną naturą z bogactwem flory i fauny.

Raj dla miłośników relaksu i aktywnych wakacji, zwłaszcza dla entuzjastów nurkowania i żeglarstwa jachtowego. W głębi lądu i w małych nadmorskich wioskach wyspy Kwarner oferują niezapomniane wspomnienia z wycieczek, imprez i lokali.

Czytaj więcej

Odkryj naszą sieć turystyczną