Camping.pl

Splitsko dalmatinska županija: przewodnik

Region Split-Dalmacja odpowiada mniej więcej centralnej części Dalmacji, zaś jego stolicą jest miasto Split. Split-Dalmacja, obszar turystyczny Chorwacji o wielkim uroku i międzynarodowym uznaniu, obejmuje linię brzegową z bogatą ofertą turystyczną, trzy główne wyspy chorwackie i obszar w głębi lądu równie bogaty w atrakcje.

Entuzjaści wakacji nad morzem, którzy nie chcą wykluczyć możliwości zwiedzenia całego obszaru Split-Dalmacja, wybierając Riwierę Split lub Riwierę Makarską znajdą tu idealne rozwiązanie: miasta i wsie położone nad morzem, otoczone naturą, oferują wygodne plaże i wszystkie usługi zapewniające wakacyjny relaks. Idealne również jako punkt wyjścia wycieczek do pobliskich miast i wysp, wybrzeże Split-Dalmacja przoduje z punktu widzenia turystyki, oferując jedne z głównych kempingów i ośrodków wypoczynkowych w Chorwacji, a co za tym idzie jakość usług. Nie należy zapominać, że Split, miasto o bogatej historii i skrzyżowanie regionu, jest drugim co do wielkości miastem w Chorwacji, dobrze skomunikowanym z resztą kraju.

Jeśli chodzi o wyspy, region Split-Dalmacja oferuje jedne z najbardziej popularnych lokalizacji turystycznych na Adriatyku: Brac, Hvar, Vis i Solta. Pierwsze trzy w szczególności są prawdziwym rajem dla letnich urlopowiczów dzięki połączeniu morza, natury i usług dla turystów. Wśród charakterystycznych punktów tych wysp na szczególną uwagę zasługują plaże Bol i Złoty Róg w Brac, liczne zatoki i stare miasto w Hvar, spokojne plaże Vis i nieskończony urok surowej wyspy Solta z wioskami rybackimi.

Czytaj więcej

Odkryj naszą sieć turystyczną