Camping.pl

Provence: przewodnik

Prowansja to obszar turystyczny we Francji, który w dużej mierze odpowiada regionowi Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, słynący z łagodnego klimatu i pięknych krajobrazów. Znajdująca się w południowej Francji, omywana wodami Morza Śródziemnego i rozciągająca się wschód do granicy z Włochami Prowansja oferuje idealne połączenie nadmorskich kurortów i małych wiosek popularnych wśród turystów, miasta sztuki, wyszukaną gastronomię i wina oraz tereny słynące z rozległych pól lawendy.

Od słynnych nadmorskich zatok pełnych dzikiego uroku, znanych również jako Calanques, po obszar rzeki Camargue z bogactwem flory i fauny, Prowansja oferuje mnóstwo interesujących miejsc dla osób, które zdecydują się na podróż po regionie. Idealnym punktem wyjścia zwłaszcza w lecie są liczne kempingi i ośrodki rozmieszczone w Prowansji wzdłuż wybrzeża lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Jeśli chodzi o morze, ten południowo-wschodni region Francji obejmuje słynne Lazurowe Wybrzeże na odcinku rozciągającym się od Mentone do Cannes. Jest to miejsce uwielbiane przez gwiazdy, z krajobrazami, które stanowiły tło dla filmów zapisanych w historii kina. Lazurowe Wybrzeże oferuje fascynujące ośrodki turystyczne, takie jak Cannes, Nicea, Saint-Tropez, Antibes, Cap Martin, Cap d’Ail, Cap Ferrat i kosmopolityczna Marsylia.

W głębi Prowansji fascynują wspinające się na wzgórzach wioski i wspomniane wcześniej pola lawendy i słoneczników, które w przeszłości inspirowały sławnych malarzy kalibru Van Gogha i Cezanne’a. Warto tu odwiedzić Awinion i jego okolice, a także Masyw Luberon.

Czytaj więcej

Odkryj naszą sieć turystyczną