Camping.pl

Cataluña: przewodnik

Idealna dla miłośników miast przepełnionych sztuką, gastronomii i rozrywki, Katalonia to jedno z miejsc turystycznych w Hiszpanii najbardziej docenianych przez podróżnych w każdym wieku i o różnym pochodzeniu. Jej centrum stanowi Barcelona, stolica Katalonii, miasto słynne na całym świecie, jednakże cała autonomiczna wspólnota katalońska oferuje bogate menu pełne sztuki, kultury, rozrywki i życia nocnego.

Jest to miejsce działalności artystów, takich jak Gaudi i Dali. Lecz Katalonia to nie tylko Barcelona ze swoim modernizmem, Sagrada Familia, Rambla i wielkim futbolem. W odległości kilku kilometrów od stolicy znaleźć można inne miasta przepełnione sztuką o ogromnej wartości turystycznej, np. fascynującą Tarragonę, miasto pomników i zabytków historycznych wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, takich jak zespół archeologiczny w Tarraco i Klasztor w Poblet. Są to dwie atrakcje warte wycieczki do tego katalońskiego miasta.

Liczne katalońskie kempingi i ośrodki wczasowe na każdą kieszeń zapewniają turystom wygodę podczas odkrywczej podróży przez region. Autonomiczna wspólnota Katalonii wyróżnia się również ze względu na prowincje Lleida i Girona. Lleida położona w głębi lądu oferuje sugestywny krajobraz z kościołami z okresu romańskiego w Dolinie Boí, a także dwa parki narodowe idealne na wycieczki na łonie natury latem i do uprawiania narciarstwa zimą. Osoby odwiedzające Gironę przybywają tu zwłaszcza dla jej plaż na wybrzeżu Costa Brava, bardzo modnym wśród młodych turystów: Lloret de Mar, Tossa de Mar, Cadaqués i Portlligat to jedne z najczęściej odwiedzanych ośrodków wczasowych w Hiszpanii. Natomiast w głębi lądu Girona oferuje możliwość wycieczek i uprawiania sportów zimowych, a także kilka najbardziej reprezentatywnych muzeów prac Salvadora Dali.

Czytaj więcej

Odkryj naszą sieć turystyczną