Camping.pl

Costa Brava: przewodnik

Costa Brava to jedno z najpopularniejszych miejsc w Hiszpanii pod względem turystyki letniej na campingach i w ośrodkach turystycznych. Jest to odcinek hiszpańskiego wybrzeża rozciągający się w regionie Katalonii od miasta Blanes na południu aż do Pirenejów na granicy z Francją po śródziemnomorskiej stronie Półwyspu Iberyjskiego. Costa Brava wraz ze wspaniałą atrakcją turystyczną w postaci Barcelony w części centralnej oferuje idealne połączenie plaż, łagodnego klimatu i miejsc rozrywki o każdej porze dnia i nocy.

Idealna dla entuzjastów hiszpańskiej rozrywki Costa Brava oferuje ogromny wybór miejsc, które nastoletni turyści rozpoznają z nazwy: przede wszystkim Lloret de Mar, Tossa de Mar, Blanes, Playa de Aro, Roses, Palamós i wiele innych. Lloret de Mar stanowi w świadomości młodych ludzi idealne miejsce na wakacje spędzane w blasku dyskotek i klubów nocnych. W innych miastach Costa Brava można znaleźć idealne warunki do spędzania wakacji w dowolnym stylu.

Spędzając wakacje na ckempingach Costa Brava, każdy ma w zasięgu ręki bogatą ofertę atrakcji i usług związanych ze spędzaniem wolnego czasu. Od wycieczek do Barcelony po odkrywanie Katalonii, podczas którego warto odwiedzić również stolicę Girony, Costa Brava gwarantuje, że nigdy nie będziemy się nudzić, oferując łagodny klimat i ciepłe wody Morza Śródziemnego za dnia, wycieczki, kluby i imprezy nocne. Region ten oferuje rozrywkę dla całej rodziny bez względu na wiek.

Wybór miejsca na Costa Brava nie ogranicza turysty do spędzania wakacji w sposób stacjonarny. Pomimo dzikiej przyrody przeplatanej nadmorskimi miastami całe wybrzeże jest obsługiwane przez transport publiczny: dzięki pociągom i autobusom różnych firm po bardzo konkurencyjnych cenach można skorzystać z wielu połączeń w celu zwiedzania nadmorskich miast Katalonii, które na długo pozostaną w sercach i wspomnieniach.

Czytaj więcej

Odkryj naszą sieć turystyczną