Camping.pl

Costa Dorada: przewodnik

Costa Dorada lub Costa Daurada znajduje się na terenie prowincji Tarragony, na południe od Barcelony i wybrzeża Costa Brava, od którego różni je nieco mniej intensywne życie rozrywkowe, a także krystaliczne wody Morza Balearskiego, znanego również pod nazwą Morze Iberyjskie. Wybrzeże to, idealne dla rodzin poszukujących odpowiedniej równowagi pomiędzy relaksem i rozrywką, rozciąga się od Cunit do Alcanar, zaś jego stolicą jest Tarragona, jego największa ozdoba. Podobnie jak Costa Brava, również Costa Dorada oferuje możliwość wykroczenia poza turystykę plażową „sol y mar” i odkrywanie terytorium Katalonii oraz fascynującej Barcelony.

Dogodny transport publiczny w postaci pociągów i autobusów sprawia, że Costa Dorada żyje własnym życiem z punktu widzenia oferty regionu, gdzie zabytki pochodzenia rzymskiego mieszają się z innymi wpływami ilustrującymi historyczną ewolucję Hiszpanii: nie przypadkowo miasto Tarragona zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Kempingi i ośrodki wczasowe na Costa Dorada są liczne i strategicznie rozmieszczone, dzięki czemu jest to jedna z najdogodniejszych stref turystycznych w Hiszpanii pod względem organizacji letniego urlopu. Łagodny klimat i odpowiednio wyposażone plaże zgodnie z kanonami wakacji nad Morzem Śródziemnym są tłem dla licznych campingów i ośrodków, które pojawiają się w miejscach o dużej popularności turystycznej, takich jak świetnie wyposażony Playas del Vendrell, który rozciąga się na około 7 km przyjmując nazwy Coma-ruga, Sant Salvador i Francàs.

Czytaj więcej

Odkryj naszą sieć turystyczną