Camping.pl

Argentario: przewodnik

Obszar turystyczny Argentario znajduje się w Toskanii, a dokładniej w prowincji Grosseto, a jego nazwa pochodzi od nazwy cypla, który jest charakterystyczny dla całej okolicy. Otoczony Morzem Tyrreńskim, cypel Argentario był pierwotnie wyspą, która wraz z upływem czasu i pojawianiem się różnych zjawisk naturalnych połączył się z lądem groblą z piasku. Te piaskowe groble, obecnie znane pod nazwą Tombolo della Giannella i Tombolo della Feniglia, dały początek słynnej lagunie Orbetello, przybrzeżnej lagunie, która mając niespełna 30 kilometrów kwadratowych, stałą się rezerwatem przyrody.

Można tutaj dojechać samochodem od Albinia, Ansedonia i miasta Orbetello i zatrzymać się w jednym z dwóch ważnych ośrodków turystycznych: Port Ercole i Port Santo Stefano. Piękno tego obszaru turystycznego dopełniają również dwie fascynujące wyspy, Isola del Giglio i Isola di Giannutri, położone niedaleko cypla Argentario, do których można dostać się statkiem lub promem.

Mówiąc o wakacjach w Argentario, mamy na myśli cały obszar, w tym wybrzeże z widokiem na cypel i wyspy. Będąc idealnym dla miłośników wakacji nad morzem i na łonie przyrody, obszar ten oferuje pocztówkowe widoki i mnóstwo okazji, aby połączyć przyjemność plażowania z przyjemnością pieszych lub rowerowych eskapad. Oaza objęta ochroną przez WWF, Laguna Orbetello jest miejscem odwiedzanym przez turystów zafascynowanych obserwowaniem ptaków i fotografią.

Wracając do najbardziej popularnych miejsc turystycznych, jak i tych oferujących największą liczbę kempingów i ośrodków wypoczynkowych w Argentario, wspomnieć należy Talamone z panoramicznym widokiem, oraz wspomniane już Albinia i Orbetello i na wybrzeżu kontynentalnym. Do najpiękniejszych plaż, które warto odwiedzić należą: Cala del Gesso w Porto Santo Stefano, prywatna plaża Cacciarella i Cala Piccola z rafą koralową. Turyści bardzo cenią sobie również plażę Bagni di Dimiziano, Feniglia i Soda. Wszystkie te plaże idealnie nadają się do spędzania całych dni na plaży, oddając się wypoczynkowi i kąpielom słonecznym, a fani sportu, nurkowaniu i windsurfingowi.

Wakacje w Argentario, zachowują wszystkie cechy wycieczki do Toskanii, jak oferta winiarsko - gastronomiczna: dania mięsne typowe dla Maremmy toskańskiej to dania z lokalnych ryb, oraz oferta wysokiej jakości win.

Czytaj więcej

Odkryj naszą sieć turystyczną