Camping.pl

Cavallino Treporti: przewodnik

Cavallino Treporti to bardzo znana miejscowość turystyczna w regionie Veneto, położona nad brzegiem Adriatyku, idealne miejsce pobytu dla tych, którzy chą połączyć wakacje nad Adriatykiem z możliwością zwiedzania Wenecji. Jest to docelowe miejsce bardzo cenione przez turystów, którzy wybierają liczne kempingi i wioski turystyczne w Cavallino Treporti, ze względu na jakość usług dostosowanych do turystyki plenerowej, oraz możliwości odpoczynku, oferowane przez niezwykle atrakcyjne miejsce.

Wybrzeże Cavallino doskonale nadaje się na rodzinne wakacje z dziećmi, dzięki piaszczystym plażom i płytkim dnie morskim, typowych dla wybrzeży północnego Adriatyku. Wakacje w Cavallino Treporti to również kontakt z przyrodą, z gęstymi lasami sosnowymi, zapewniającymi mieszany klimat i odpowiednią ilość cienia kiedy letni upał zaczyna być dokuczliwy.

Dla amatorów rozwijania swoich pasji również w czasie wakacji, wybrzeże Cavallino Treporti oferuje idealne warunki do wędkowania, turystyki pieszej i rowerowej, a także obserwacji ptaków. Regin ten oferuje wiele możliwości dla miłośników włoskiej wsi, dzięki przepięknym nadmorskim miasteczkom takim jak Ca 'Savio, Ca' Vio i Punta Sabbioni, czy wiele innych. Sama Wenecja, miasto cenione na całym świecie ze względu na bogactwo artystyczne i romantyczną atmosferę, znajduje się zaledwie kilka minut statkiem od Cavallino Treporti. Kto szuka rozrywki i życia nocnego, w uznanych przez młodzież lokalach i restauracjach, może odwiedzić pobliskie Jesolo.

Cavallino Treporti jest znane jako „królestwo obozowiczów” ze względu na atrakcyjna lokalizację nad Adriatykiem i ukształtowanie geograficzne. Wybrzeże Cavallino jest w rzeczywistości półwyspem położonym pomiędzy laguną wenecką z Wenecji i jej okolicami, a Morzem Adriatyckim.

Czytaj więcej

Odkryj naszą sieć turystyczną