Camping.pl

Chianti: przewodnik

Chianti, znane również jako Dolina Chianti, znajduje się w Toskanii między prowincją Florencji i Sieny. To miejsce wytwarzania znanego czerwone wina, to również obszar turystyczny oferujący zjawiskowe pejzaże toskańskie, charakteryzujące się zielonymi dolinami rozpościerającymi się pomiędzy winnicami i starymi wiejskimi domostwami oraz małymi niezwykle fascynującymi miasteczkami. To miejsce wybrane przez wielu turystów ze względu na ujmujące szlaki turystyczne umożliwiające odkrycie mniej znanej Toskanii i możliwość spędzenia niezwykłych wakacji w plenerze.

Kempingi i wioski turystyczne Chianti stanowią cenną dygresję odnośnie wakacji nad morzem lub w przepełnionych sztuką miastach Toskanii. Często usytuowane w strategicznych punktach, z panoramicznym widokiem i długimi, interesującymi szlakami turystycznymi, region oferuje wysokiej jakości usługi, w niektórych przypadkach również parki, baseny, restauracje oraz zakwaterowanie Glamping na luksusowych kempingach.

Między zwiedzaniem piwnicy z winem i degustacją Chianti a wycieczkami po regionie, gdzie nie brakuje muzeów i zabytków, region Chianti oferuje możliwość zanurzenia się w historii tych miejsc. Od charakterystycznego Greve in Chianti po etruskie miasto Castellina in Chianti, przechodząc przez Panzano in Chianti, Redda in Chianti i Gaiole in Chianti, mamy wiele okazji aby napawać się atmosferą dawnych miast i zatopić się w panoramicznych widokami wsi toskańskiej.

Znajdując się w prowincjach Florencji i Sieny, dwóch z głównych miast sztuki Toskanii, szlak wiedzie do historycznych rynków tych dwóch ważnych miast turystycznych, otoczonych również niezwykłymi bogactwami przyrody i historii: Impruneta, Fiesole, San Piero a Sieve, Rigliano sull’Arno i Figline Valdarno jako miejscowości otaczające Florencję i San Giminiano, Sarteano i Sovicille - Sienę.

Czytaj więcej

Odkryj naszą sieć turystyczną