Camping.pl

Cilento: przewodnik

Cilento to znana turystyczna miejscowość na południu Kampanii, regionu południowych Włoch, gdzie napotykamy niesłychanie piękne morze. To region zachwycający zarówno pięknem natury jak i historią, z licznymi zabytkami niezwykle pięknej przeszłości; w Cilento mamy Park Narodowy, Vallo di Diano i Alburni, wpisane na listę światowego dziedzictwa przy UNESCO wraz z wykopaliskami archeologicznymi w Paestum, Velia i Vallo di Diano. Pasjonaci wina i pysznej kuchni, ale baczący na dietę, zainteresują się z pewnością Cilento, które według oceny UNESCO, pozostaje symbolem diety śródziemnomorskiej.

Wakacje w Cilento przyjmują jeszcze inną symbolikę, zwłaszcza, że ten obszar turystyczny południowych Włoch pozostaje w pamięci turystów z racji niezwykłego piękna przyrody. Krystalicznie czyste morze i złociste plaże, lub plaże z ciemniejszym piaskiem w zależności od regionu, w niektórych przypadkach zamknięte w zatoczkach wyżłobionych w skale i otoczonych klifami.

Urlop na wybrzeżu Cilento, odcinek między Zatoką Salerno i Zatoką Policastro, oferuje możliwość zwiedzania niektórych nadmorskich miejscowości, najpiękniejszych w tej części Włoch. Podążając do Cilento, nie sposób pominąć: Agropoli, Marina di Camerota, Paestum, Castellabate, Punta Licosa, Pollica, Palinuro, Acciaroli i Caprioli. Lista, którą można jeszcze długo uzupełniać, ponieważ Cilento obfituje w małe, ale znane międzynarodowej klienteli miejscowości turystyczne z licznymi kempingami i ośrodkami wypoczynkowymi zwłaszcza wzdłuż wybrzeża.

Cilento to jednak nie tylko morze. Miłośnicy historii mogą poświęcić całe dnie na zwiedzanie wykopalisk archeologicznych w Paestum i Velii, zwiedzanie zachwycających miejsc takich jak La Certosa di Padula lub zatracić się w pięknie oferowanym przez Park Narodowy Cilento i Vallo di Diano.

Znajdując się w Kampanii, należy mieć na uwadze również bogatą ofertę winiarsko - gastronomiczną, porywającą ze względu na bogactwo potraw typowych dla diety śródziemnomorskiej.

Czytaj więcej

Odkryj naszą sieć turystyczną