Camping.pl

Cinque Terre: przewodnik

Cinque Terre to jedno z najpiękniejszych miejsc nie tylko we Włoszech, ale i na świecie, dzięki czemu znalazło się na prestiżowej liście Dziedzictwa Ludzkości przy Unesco. Położone w Ligurii, na Riwierze liguryjskiej Levante, Cinque Terre to pięć cudownych miasteczek, których wyjątkowość wynika z niesamowitej pracy człowieka, któremu udało się zagospodarować dzikie wybrzeże, wznosząc miasteczka na przylądkach z widokiem na morze.

Wszystkie pięć miasteczek Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza i Monterosso al Mare położonych jest w prowincji La Spezia, na riwierze liguryjskiej między Punta Mesco a Punta do Montenero.

To idealne miejsce na wakacje i weekendowy wypady, dzięki licznym kempingom i wioskom turystycznym oferuje również możliwość zwiedzania Ligurii dwiema głównymi trasami, dzięki którym można z łatwością spenetrować region i poznać jego spektakularny urok. Dla tych, którzy preferują etapowe zwiedzanie, lokalna gastronomia oferuje szansę zasmakowania pysznych dań, typowych dla Ligurii jak pesto, solone sardele i tradycyjna tarta z marmoladą cytrynową. Focaccia z Recco z pewnością zaspokoi głód nawet najwybredniejszych turystów. Nie można zapomnieć o winach, zwłaszcza białego wina Cinque Terre i wina passito Cinque Terre Sciacchetrà, będącego lokalnym skarbem.

Widzimy więc, że Cinque Terre są atrakcją, której turysta zwiedzający Ligurię nie może pominąć, stąd można rozpoczynać swoją eskapadę po Ligurii, bądź tutaj ją kończyć. Ze względu na ukształtowanie terenu, nadmorskie urwiska, zaleca się pozostawianie samochodu lub przyczepy kempingowej na wyznaczonych parkingach i nabycie biletów na pociąg lub statek, co znacznie ułatwi eksplorację i poznawanie Cinque Terre.

Czytaj więcej

Odkryj naszą sieć turystyczną