Camping.pl

Costa Rei: przewodnik

Wybrzeże Rei, znane również jako Wybrzeże Rey jest obszarem turystycznym Sardynii, bardzo uznanym ze względu na krystaliczne morze i piękne plaże z białym i delikatnym piaskiem. Usytuowane w gminie Muravera, na południu Sardynii, Wybrzeże Rei ciągnie się na przestrzeni 10 km brzegu i obejmuje odcinek nabrzeża między dwiema miejscowościami turystycznymi Porto Pirasti i Cala Sinzias.

Kempingi i ośrodki wypoczynkowe Wybrzeża Rei słyną z największej gościnności wśród najpiękniejszych nadmorskich zakątków. Jeśli Sardynia kojarzy nam się zazwyczaj z zachwycającymi pejzażami i czystym morzem, samo Wybrzeże Rei kojarzone jest z pewnymi niesłychanie znanymi miejscami: olśniewające plaże i zatoczki w towarzystwie skał o oryginalnych kształtach, takich jak skały Peppino w Santa Giusta, z wyspą Serpentara w tle. Plaże Costa Rei sprawiają wrażenie plaż karaibskich, dzięki czemu nawet najbardziej wymagający turysta będzie oczarowany ich pięknem, Cala Sinzias Costa Rei, Capo Ferrato, San Giovanni i Porto Corallo.

Idealne podróż wzdłuż Costa Rei rozpoczyna się w miejscowości San Vito i biegnie przez Villaputzu i Muravera, aż po Castiadas. Jeśli Costa Rei na Sardynii oferuje możliwość relaksu, korzystając z atrakcji oferowanych przez kempingi lub komfortowe zakwaterowanie Glamping, jeśli są dostępne, ci, którzy wybierają aktywny wypoczynek rzeczywiście mogą odkryć urok ziemi obfitującej w bogactwo naturalne, artystyczne, historyczne i zwyczaje. Wśród nich należy wymienić „wodospad Su Strumpu" w San Vito i "źródło s'acqua Callenti" w Castiadas, natomiast miłośnicy wina i pysznej kuchni będą mogli spróbować potraw, takich jak "prazida", specjalnego słonego tortu i " słodkich pierożków", smacznej przekąski do powolnego i leniwego smakowania.

Inną cechą charakterystyczną Costa Rei i całej Sardynii jest łagodny klimat, idealny dla tych, którzy chcą odwiedzić to miejsce poza sezonem, kiedy jest mniej turystów i niższy koszt promów.

Czytaj więcej

Odkryj naszą sieć turystyczną