Camping.pl

Costa Smeralda: przewodnik

Costa Smeralda [Szmaragdowe Wybrzeże] znajduje się w północnej części Sardynii, naprzeciwko wybrzeży Korsyki, a dokładniej w Arzachenie w subregionie Gallura. Z około 20 km plaż, z rzędem małych plaż i zatoczek, Costa Smeralda od lat jest jednym z ulubionych miejsc wakacyjnych dla międzynarodowych milionerów i nadal cieszy dużym zainteresowaniem VIP-ów, ale nie tylko. Każdego roku, wielu turystów włoskich i zagranicznych wybiera kempingi i ośrodki wypoczynkowe na Costa Smeralda ze względu na piękno krajobrazu, krystalicznie czyste morze i obecności lokalnych restauracji i klubów nocnych.

Ci, którzy wybierają Costa Smeralda na wakacje na Sardynii, robią to ze względu na jakość oferowanych usług, w obrębie ośrodków wczasowych i terytorium wyspy. Jest to w istocie jeden z głównych obszarów turystycznych na Sardynii, a oprócz powyżej podanych powodów, mamy też bliskość do niektórych z najpiękniejszych wysp w regionie, należących do archipelagu La Maddalena: z najsłynniejszymi La Maddalena, Caprera, Santo Stefano, Budelli i Santa Maria. Podobnie jak w przypadku nadmorskich miejscowościach Sardynii, także wyspy archipelagu La Maddalena charakteryzują się skałami, przypominającymi profil zwierząt, przedmiotów lub osób, z których czerpią nazwę.

Wracając do lądu, należy stwierdzić, że głównym ośrodkiem turystycznym na Costa Smeralda jest Porto Cervo, miasteczko, które latem gości tysiące turystów, którzy wybierają je ze względu na oferowane, do których należy przystań turystyczna, najnowocześniejsza w regionie Morza Śródziemnego. Wśród innych symbolicznych miejsc Sardynii znajdują się: Porto Rotondo z plażami Ira i Punta Asfodeli, Zatoka Aranci z Cala Sabina i Spiaggia Bianca, dzika Cala Volpe, doskonale zagospodarowana Zatoka Sardyńska, stara Santa Teresa di Gallura i miasteczko nuragijskie La Prisgiona.

Wakacje na Costa Smeralda są stosunkowo przyjemne, nawet dla osób bez jachtu, ale jest to podróż, która musi być zaplanowane z wyprzedzeniem, aby uniknąć nadmiernych kosztów oraz ryzyka przepłacenia. Punktem przybycia jest Olbia, dzięki strategicznemu położeniu lotniska Olbia - Costa Smeralda, jak i portu morskiego, do którego zawijają promy z: Civitavecchia, Livorno, Piombino i Genua.

Czytaj więcej

Odkryj naszą sieć turystyczną