Camping.pl

Dolomity: przewodnik

Dolomity są punktem docelowym dla miłośników gór, poszukujących ośrodków wypoczynkowych oferujących możliwość uprawiania sportów zimowych lub odpoczynek na łonie natury. Dolomity, będące dobrem ludzkości objętym ochroną UNESCO, składają się z łańcuchów górskich należących do Alp Wschodnich i obejmują regiony Trentino Alto Adige, Veneto i Friuli Wenecja Julijśka. Dolomity zachwycające swoim majestatycznm pięknem szczycą się górami mającymi ponad 3000 m n.p.m.z najwyższym pasmem Marmolada z Punta Penia w Dolomitach Gardenia i Fassa.

Kempingi i ośrodki wypoczynkowe w Dolomitach nie stanowią co prawda wyjątku, ale zachwycają doskonałymi usługami i oryginalnością oraz zjawiskowymi pejzażami, w których są położone. Turystyka na świeżym powietrzu doskonale współgra z tym szczególnym obszarem Włoch, a zjawiska klimatyczne wpływają na ofertę turystyczną w zależności od pory roku i typu dostępnego zakwaterowania. Latem, kiedy góry nabierają intensywnie zielonego koloru, place i przyczepy kempingowe stają się idealnym punktem wyjścia dla pieszych, natomiast zimą z ośnieżonymi szczytami, drewniane domy i rezydencje oferują ciepło i przyjemną atmosferę uwielbianą przez poszukujących relaksującego i romantycznego odpoczynku na nartach. W rzeczywistości, wiele miejscowości słynie z pięknych tras narciarskich: Dolomity Superski to największy na świeci stok narciarski. Jeśli chodzi o możliwości zakwaterowania, popularnością cieszą się parkingi dla przyczep kempingowych, czynne w większości przez cały rok, gdzie zatrzymują się kampery i przyczepy kempingowe.

W Dolomitach Trentino Alto Adige, główne miejscowości turystyczne znajdują się w prowincjach Trento i Bolzano, a wśród nich: Selva di Val Gardena, San Martino di Castrozza, Sesto, Pozza di Fassa, Brunico, Sterzing, Castelrotto, Predazzo, Merano, Dimaro, Pinzolo, Lana, Campitello di Fassa, Anterselva, Canazei, Moena, Madonna di Campiglio, Ortisei i Dobbiaco, oprócz samego Bolzano. Na szczególną uwagę zasługują również jeziora Trentino Alto Adige, idealne na każdą porę roku z Dolomitami w tle, jeziora takie jak Caldonazzo, jeziora Lamar, jezioro Levico, Jezioro Molveno, Jezioro Ledro i Lavarone, Jezioro Tovel i brzegi jeziora Garda.

W Dolomitach Veneto, w prowincji Belluno, największym uznaniem turystów cieszy się z pewnością Cortina d’Ampezzo, mijscowość będąca symbolem zimowego odpoczynku. Na uwagę zasługują również Auronzo di Cadore, Sappada, Comelico i Rocca Pietore.

Dolomity Friuli Wenecja Julijska doskonale nadają się do trekkingu i wspinaczki górskiej, a miejscowości Tramonti di Sopra i Tramonti di Sotto, Vajont, Frisanco ei Cimolais zachwycają swoim urokiem.

Czytaj więcej


Certyfikaty Doskonałości KoobCamp

Portal turystyczny KoobCamp, którego częścią jest Camping.pl co roku nagradza kempingi i obiekty wakacyjne, które wyróżniają się wysoką jakością oferowanych usług. Zobacz zwycięzców i wybierz doskonałość:

Camping Toblacher SeeDobbiaco, Bolzano/Bozen
Camping Toblacher SeeDobbiaco, Bolzano/Bozen


Odkryj naszą sieć turystyczną