Camping.pl

Gargano: przewodnik

Gargano to obszar turystyczny położonej na południu Włoch Apulii, doceniany przez turystów szukających krystalicznie czystego morza, łagodnego klimatu i lokalnych tradycji. Znany również jako "włoska ostroga", biorąc swoją nazwę od półwyspu Gargano, z widokiem na Adriatyk, u wybrzeży Montenegro, oferuje klifowe wybrzeże, które skrywa podwodne jaskinie, będące rajem do nurkowania.

Jeśli chodzi o okres wakacyjny, kempingi i wioski turystyczne na Gargano mają długą tradycję wśród turystów włoskich, a ostatnio, także w turystyce międzynarodowej. Ostatnimi czasy nastąpił gwałtowny wzrost znaczenia Apulii, na turystycznej mapie Włoch, w szczególności rejonu Gargano, oraz Salento, będących jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc na wakacje letnie. Nie można pominąć Parku Narodowego Gargano, w którym piękno przyrody w tej części Włoch, niesłychanie zaskakuje odwiedzających.

Jeśli chodzi o kąpieliska w Gargano, wśród głównych należy wymienić Vieste i Peschici, będące ośrodkami turystycznymi oferującymi bogaty wachlarz usług dla turystów, a ponadto Mattinata, Rodi Garganico, San Menaio, Calenella (Vico del Gargano) oraz Wyspy Tremiti, uroczy archipelag i morski rezerwat przyrody łatwo dostępny statkiem lub promem.

Wakacje na półwyspie Gargano to nie tylko wakacje na plaży, mamy tutaj do czynienia z obszarem pełnym atrakcji, począwszy od Foresta Umbra, miejsca idealnego na piesze wędrówki, szlaki religijne: od San Giovanni Rotondo z Sanktuarium Św. Ojca Pio, po liczne klasztory i sanktuaria rozsiane po regionie, takie jak San Marco Lamis i Monte Sant'Angelo.

Półwysep Gargano kusi turystów swoją nietuzinkową ofertą gastronomiczną, wiedząc, że jest to włoski region znany z produkcji oliwek i innych specjałów, które odnajdujemy w typowych dla regionu obwarzankach wypiekanych w piecu. Menu kusi licznymi potrawami z owoców morza i winem, na przykład winem Vico i Monte Sant'Angelo.

Czytaj więcej

Odkryj naszą sieć turystyczną