Camping.pl

Gmina Jesolo: przewodnik

Wakacje w Jesolo to synonim morza i rozrywki, w jednym z najpopularniejszych kurortów nadmorskich Veneto, ulubionym przez młodych ludzi i turystów z całej Europy. Należące do wybrzeża weneckiego i zaledwie 45 minut autem lub pociągiem od Wenecji, Lido di Jesolo otwiera się na Adriatyk z widokiem na Morze Adriatyckie i oferuje najdłuższą włoską plażę: 15 km linii brzegowej, pomiędzy równie słynnym kurorcie Eracleamare i Cavallino Treporti. Dzięki osobliwości wybrzeża, w połączeniu ze wzrostem turystyki na przestrzeni lat, kempingi i ośrodki wypoczynkowe w Jesolo znalazły się wśród najbardziej zaawansowanych w całych Włoszech, jeśli chodzi o infrastrukturę odpoczynku na świeżym powietrzu.

Jest to zasługą całej gminy Jesolo, która zainwestowała w powstanie zaplecza turystycznego przeznaczonego dla turystów, którzy wybierają to miasto i jego otoczenie w w okresie letnich wakacji. W wielu przypadkach są to młodzi ludzie, którzy w Jesolo, oprócz całodziennego plażowania cenią bogaty program imprez i ferwor klubów nocnych klubów i dyskotek Riwiery.

Wśród innych możliwości rekreacji, okolice Jesolo oferują możliwość dokonania zakupów w sklepach w mieście, a także liczne sposobności do uprawiania sportów wodnych i na świeżym powietrzu, nawet w trakcie imprez tematycznych. Ku radości dzieci i dorosłych, Jesolo ma w swojej ofercie wiele parków rozrywki, aby wypełnić dzień z uśmiechem: bardzo popularnym jest park wodny Aqualandia, ale oferta obejmuje parki zabaw, zatokę i wycieczki łodzią.

Odwiedzający Jesolo w wakacje, można również poświęcić się do odkrywaniu okolic. Oprócz Wenecji i wysp laguny, do których można dostać się w bardzo krótkim czasie tradycyjnymi środkami transportu lub statkiem, gmina Jesolo jest także punktem wyjścia do zwiedzania tak charakterystycznych miejscowości jak Cortellazzo lub eleganckiego miasta Treviso. Ci, którzy zdecydują się pozostać w mieście, mogą zobaczyć Katedrę Santa Maria i zabytkowe mury i połączyć zwiedzanie z degustacją bogatej lokalnej oferty winiarsko-gastronomicznej.

Czytaj więcej

Odkryj naszą sieć turystyczną