Camping.pl

Jeziora Trentino: przewodnik

Jeziora Trentino oferują przebłyski niezwykłego krajobrazu, dzięki obecności krystalicznej wody pośród zielonych dolin JTrentino Alto Adige, u podnóża JDolomitów. Jeziora Trentino, to miejsce ukierunkowane na wakacyjny relaks i Jturystykę na świeżym powietrzu, w większości przypadków oferujące Jkrystalicznie czystą wodę, gwarantującą ochłodę w Jgorące letnie dni i idealne warunki do uprawiania Jżeglarstwa i sportów wodnych.

W pobliżu Jezior Trentino mamy szeroką gamę różnorodnych Jkempingów i ośrodków wypoczynkowych, przeznaczonych dla tych, którzy chcą w pełni korzystać z Jrajskiej przyrody i miasteczek położonych w pobliżu jezior. Najsłynniejszym jeziorem oferującym najlepszą dla turystów infrastrukturę jest oczywiście JJezioro Garda, z leżącymi nad nim, znanymi w całym Veneto i Lombardii, kurortami, i sięgające swoimi brzegami do Trentino Alto Adige, oferując wspaniałe i niepowtarzalne widoki. Brzeg Jjeziora Garda od strony Trentino, z górami w tle, nadal zachowuje swój Jnaturalny urok i doskonale nadaje się do aktywności na Jświeżym powietrzu w postaci: żeglarstwa, windsurfingu, kajakarstwa i nurkowania jeśli chodzi o sporty wodne i trekking i wspinaczka dla preferujących ląd stały.

JJezioro Caldonazzo znajduje się w JValsugana i jest największym w Trentino Alto Adige, z wyłączeniem jeziorem Garda, którym dzieli się kilka regionów. Przyjemna temperatura wody w kąpieliskach i możliwość pływania w nich, sprzyjała rozwojowi turystyki and tym jeziorem, gdzie mamy do dyspozycji ogromnie bogatą infrastrukturę o kąpieliska położone wzdłuż jego brzegów.

JJezioro Levico, do którego łatwo dojechać rowerem Jścieżką rowerową z JValsugana, odznacza się charakterystycznym wydłużonym kształtem i czystości wód.

Zachwycająca przyroda i fascynująca historia spotykają się nad Jjeziorem Ledro, gdzie wśród przyjaznych plaż i krystalicznie czystej wody, turyści mogą połączyć wakacyjny relaks lub aktywny wypoczynek z możliwością zwiedzania JMuzeum Palafitte w Molina di Ledro zawierającego rekonstrukcję neolitycznej wioski.

JJezioro Molveno jest małym przyrodniczym rajem, idealnie wkomponowanym w Park Adamello Brenta i uważanym za jedno z najpiękniejszych i najbardziej zarybionych jezior we Włoszech.

JJezioro Lavarone znane z tego, że na początku XX wieku, schronienie znalazł tutaj Zygmunt Freud. Obecnie, jezioro jest rajem dla tych, którzy szukają miejsca na letni odpoczynek oraz piesze i rowerowe wycieczki, a także rajem dla miłośników jazdy na łyżwach i imprez sportowych.

Połączone ze sobą, Jjezioro S. Massenza i Jjezioro Toblino oferują zachwycającą naturalną scenerię, jak również imponujące widoki z jezior Trentino: dla przykładu Jezioro Santa Giustina, Jezioro Tenno i Jezioro Idro. Urok pobliskich gór, ośnieżonych zimą, dominuje nad jeziorami Tavon i Coredo, natomiast JJezioro Tovel lub Jezioro Rosso jest atrakcyjnym miejscem dla fanów fotografii, którzy uwieczniają na zdjęciach bogactwo flory i fauny.

Czytaj więcej


Certyfikaty Doskonałości KoobCamp

Portal turystyczny KoobCamp, którego częścią jest Camping.pl co roku nagradza kempingi i obiekty wakacyjne, które wyróżniają się wysoką jakością oferowanych usług. Zobacz zwycięzców i wybierz doskonałość:

Camping Toblacher SeeDobbiaco, Bolzano/Bozen
Camping Toblacher SeeDobbiaco, Bolzano/Bozen


Odkryj naszą sieć turystyczną