Camping.pl

Jezioro Bolsena: przewodnik

Jezioro Bolsena jest jeziorem pochodzenia wulkanicznego znajdującym się w środkowej części Włoch, to największe tego rodzaju jezioro w Europie, bardzo cenione przez miłośników odpoczynku na świeżym powietrzu ze względu na liczne kempingi i ośrodki wczasowe rozlokowane na jego brzegach. Usytuowane w prowincji Viterbo, w regionie Lacjum mniej niż dwie godziny samochodem od Rzymu, jezioro Bolsena charakteryzuje się dużą ilością lasów i zieleni otulającej brzegi oraz plażom z czarnym piaskiem, dzięki pochodzeniu jeziora.

Kempingi i ośrodki wczasowe nad jeziorem Bolsena skoncentrowane zostały w środkowej i południowej jego części, skąd jest łatwiejszy dostęp i gdzie znajdują się najważniejsze miejscowości turystyczne takie jak Bolsena, Marta i Capodimonte. Natomiast część północna jeziora charakteryzuje się dzikością przyrody i miejscami zupełnie niedostępnymi. Z geograficznego punktu widzenia jezioro Bolsena charakteryzuje się obecnością półwyspów i cypli i dwóch wysepek: Wyspa Bisentina jest największą i można dostać się do niej statkiem i pozwiedzać liczne zabytki historyczne, artystyczne i religijne. Wyspa Martana jest najmniejszą wyspą i można ją jedynie opłynąć statkiem, niemniej zachwyca pięknem swojej przyrody jak i legendami i przypowieściami, związanymi z rozgrywającymi się tutaj w przeszłości wydarzeniami.

Turystyka nad jeziorem Bolsena jest związana z odkrywaniem tego regionu i jego tradycjami, jak i z możliwością uprawiania aktywności sportowej, również na świeżym powietrzu: od pieszych czy rowerowych wycieczek po żeglowanie i łowienie ryb. Poszukujący relaksu mają do swojej dyspozycji liczne restauracje i lokale usytuowane wzdłuż wybrzeża, muzea i zabytki oraz wiele imprez związanych z tradycjami ludowymi np.:święto kwitnienia, święto hortensji, święta patronów i rekonstrukcje wydarzeń historycznych, zwłaszcza średniowiecznych.

Czytaj więcej

Odkryj naszą sieć turystyczną