Camping.pl

Jezioro Caldonazzo: przewodnik

Jezioro Caldonazzo znajduje się w Valsugana i jest największym z jezior w Trentino Alto Adige, pomijając jezioro di Garda, znajdujące się na granicy regionu Lombardia i Veneto. Oddzielone Wzgórzem Tenna od jeziora Levico, jezioro Cadonazzo jest idealnym miejscem docelowym dla turystów poszukujących miejsca odpoczynku, w którym można łączyć górskie wycieczki z relaksem na plaży i uprawianiem sportów wodnych w kurorcie letniskowym. Jezioro Caldonazzo charakteryzuje się niezwykłą czystością wód i umiarkowanymi temperaturami, które od początku czerwca do końca września tworzą idealne warunki do kąpieli i aktywności wodnej.

Kempingi i ośrodki wypoczynkowe nad jeziorem Caldonazzo wznoszą się nad brzegiem jeziora lub tuż obok, co zapewnia bliskość plaży, całej plażowej infrastruktury, oraz obecność wielu lokali, restauracji i innych obiektów turystycznych. Jezioro Caldonazzo w Trentino Alto Adige jest rajem dla amatorów sportów wodnych i rokrocznie jest wybierane przez wielu turystów jako miejsce do uprawiania żeglarstwa, windsurfingu i kajakarstwa. Często można również uprawiać narty wodne, wędkarstwo, miłośnicy przyrody mogą oczywiście oddawać się urokom pieszych bądź rowerowych wędrówek po zielonych dolinach otaczających jezioro.

Nad jeziorem Caldonazzo znajdą Państwo całą gamę udogodnień, przydatnych w wakacje, niezależnie od sposobu ich spędzania: od udogodnień dla osób niepełnosprawnych po tereny przygotowane dla rodzin z małymi dziećmi i plaże dla psów.

Jeśli chodzi o najbardziej ulubione przez turystów miejscowości turystyczne położone nad jeziorem Caldonazzo należy wspomnieć samo Caldonazzo oraz Calceranica al. Lago, Tenna i San Cristoforo położone nad jeziorem Pergine Valsugana, wszystkie jak widać usytuowane nad brzegiem jeziora, gdzie zwłaszcza latem odbywają się liczne wydarzenia sportowe, folklorystyczne i rozrywkowe.

Czytaj więcej

Odkryj naszą sieć turystyczną