Camping.pl

Jezioro Como: przewodnik

Jezioro Como czy Lario to jedna z najbardziej cenionych okolic Lombardii, znajdująca się mniej niż dwie godziny samochodem od Mediolanu, stolicy regionu. Okolica ta w przeszłości często była przywoływana w światowej sławy dziełach, jak „Georgiche” rzymskiego poety Publio Virgilio Marone, powieść ‘Romanzi sposi’ Alessandro Manzoni, a obecnie jezioro Como w dalszym ciągu oczarowuje. Urok przyciągający rokrocznie tysiące turystów pochodzących z całego świata, przyjeżdżających aby zachwycać się bogactwem przyrody i elegancją budynków rozpościerających się nad brzegiem jeziora, wśród których znajdują się i te, należące do gwiazd Hollywoodu i innych międzynarodowych milionerów.

Nawet jeśli wielu najbogatszych wybrało historyczne wille położone nad jeziorem Como do wypoczynku w tej urokliwej części Włoch lub do świętowania najważniejszych wydarzeń, turystyka nad jeziorem Como ma też swój bardziej popularny aspekt. Do dyspozycji turystów pozostaje wiele kempingów i ośrodków wypoczynkowych położonych bezpośrednio nad jeziorem Como i oferujących możliwość spędzenia całych wakacji lub weekendu, poza tym z pewnością jest to idealne miejsce do odkrywania licznych miejscowych atrakcji.

Jezioro Como, położone u stóp Alp lombardzkich, w prowincjach Como i Lecco, charakteryzuje się brzegami sąsiadującymi ze stromymi zboczami okolicznych gór. Cechą, która oferuje pocztówkowe widoki i panoramę, a jednocześnie oferuje zakwaterowanie wśród bujnej przyrody w zabytkowych willach, zamkach i charakterystycznych dla tego obszaru wiejskich domostwach. Są to miejsca cieszące się dużym zainteresowaniem turystów, w związku z czym oferuje się rejsy organizowane lokalnie, lub wycieczki piesze lub górskie dla amatorów sportu.

Ze względu na szczególne ukształtowanie terenu, zachodni brzeg jeziora Como jest najbardziej interesujący z turystycznego punktu widzenia, z miejscowościami takimi jak eleganckie Cernobbio, miejscowość Brienno, Moltrasio, Cadenabbia, Griante i Tremezzo, w tej ostatniej znajduje się słynna Villa Carlotta. Jeśli chodzi i przepiękne stare wille, na uwagę zasługuje Cernobbio z jego monumentalną Willą d’Este, Willą Erba i Willą Pizzo.

Mniejszy przepych i bardziej dziki urok na Alto Lago di Como, aż po naturalną oazę Pian di Spagna, wokół której znajdują się liczne kempingi i ośrodki wypoczynkowe wykorzystujące płaskie ukształtowanie terenu. Jeśli chodzi o inne miejscowości do odwiedzenia, na zainteresowanie zasługują: Bellagio z swoimi willi i wachlarzem sklepów, Lierna nazywana również "małą perłą jeziora Como", Torno z tajemniczą Willą Pliniana.

Czytaj więcej

Odkryj naszą sieć turystyczną