Camping.pl

Jezioro Iseo: przewodnik

Jezioro Iseo znajduje się u podnóżna Alp w dolinie Camonica, w Lombardii, w dwóch prowincjach Bergami i Brescia. Znane również pod nazwą Sebino, znajduje się niespełna dwie godziny drogi samochodem od Mediolanu, dlatego jest miejscem, ulubionym przez turystów, którzy wybierają na wakacje Włochy północne.

Jezioro Iseo swoim urokiem jest w stanie również uwieść turystów wymagających pod względem zakwaterowania; położone wśród zieleni lombardzkich dolin, otoczone malowniczymi miasteczkami przyklejonymi do zboczy gór, rozchylającymi się na wody jeziora. Wzdłuż brzegów, pośród soczystej zieleni ulokowano liczne kempingi i ośrodki wczasowe, idealne aby cieszyć się w pełni pięknem tego regionu i licznymi usługami pozostającymi praktycznie w zasięgu ręki.

Z turystycznego punktu widzenia, turystów przyciąga Monte Isola największa wyspa położona na jeziorze we Włoszech oraz znacznie mniejsze Isola Loreto i Isola San Paolo. W tej scenerii, zintensyfikowanej pięknem okolicy, turyści mogą odprężyć się nad jeziorem, uprawiając sporty wodne, żeglarstwo czy windsurfing, wędkarstwo, czy oddając się wędrówkom pieszym czy rowerowym eskapadom, bawiąc się na święcie wina we Franciacorta lub innych, licznych wydarzeniach.

Patrząc na turystyczne miejscowości nad jeziorem Iseo, na brzegu od strony Bresci mamy Iseo, z fascynującymi zaułkami, Pisogne i Zone z charakterystycznymi erozyjnymi piramidami, natomiast na brzegu od strony Bergamo napotykamy romantyczne Lovere i Riva di Solto, oraz Sarnico i Predore z plażami i popularnymi trasami spacerowymi.

Jak wspomnieliśmy, w pobliżu jeziora Iseo można spacerować w okolicy miejscowości Franciacorta, znanej również jako droga wina, z racji niezwykle ekscytującego spaceru gastronomiczno - winniarskiego w jednej z najbardziej prestiżowych części Włoch z punktu widzenia produkcji wina.

Czytaj więcej

Odkryj naszą sieć turystyczną