Camping.pl

Jezioro Maggiore: przewodnik

Jezioro Maggiore jest strefą turystyczną, niezwykle wysoce cenioną przez turystów ze względu na wspaniałe nadbrzeżne krajobrazy, gdzie można odpocząć na łonie natury i odkrywać uroki przepięknych miasteczek. Drugie co do wielkości po jeziorze di Garda, jezioro Maggiore rozciąga się w Piemoncie i Lombardii, oraz częściowo w kantonie Ticino w Szwajcarii, a od pobliskiego jeziora Mergozzo oddziela jeRównina Fondotoce.

Nad jeziorem Maggiore znajduje się wiele kempingów i wiosek turystycznych, gdzie mamy do dyspozycji doskonale wyposażone prywatne plaże, idealne na dłuższe wakacje lub będące punktem wyjścia do eskapad zarówno w sezonie jak i poza nim. Wśród najbardziej znanych miejscowości położonych nad jeziorem Maggiore i najchętniej odwiedzanych przez turystów mamy: Arona, Baveno, Stresa, Verbania i Cannobbio w Piemoncie; Angera, Ispra, Maccagno, Luino i Sesto Calende w Lombardii.

Mówiąc o jeziorze Maggiore, nie można nie wspomnieć o zamkach, willach i ogrodach wznoszących się wzdłuż brzegów jeziora, często przycupniętych na przylądkach lub wspaniałych wyspach, położonych na jeziorze. Wspominając wyspy położone na jeziorze Maggiore, nie można odmówić sobie przejażdżki statkiem między wyspami Boromejskimi, tworzącymi prawdziwy archipelag ośmiu wysp rozmieszczonych między miejscowościami Stresa i Verbania w Piemoncie.

Całodzienny bilet daje możliwość skorzystania z przejażdżki statkiem, wstępu do ogrodów i muzeów, oraz odwiedzenie następujących wysp: Wyspa Bella, Wyspa Madre, Wyspa dei Pescatori lub Wyspa Superiore, Wysepka di San Giovanni, Wysepka della Malghera.

Zarówno na wyspach jak i w wielu miasteczkach położonych nad jeziorem znajdują się bary i restauracje, często usytuowane wzdłuż jeziora co stwarza romantyczną atmosferę, idealną do degustowania lokalnych specjałów gastronomicznych, bazujących na rybach i serach.

Czytaj więcej


Certyfikaty Doskonałości KoobCamp

Portal turystyczny KoobCamp, którego częścią jest Camping.pl co roku nagradza kempingi i obiekty wakacyjne, które wyróżniają się wysoką jakością oferowanych usług. Zobacz zwycięzców i wybierz doskonałość:

Conca D'Oro Camping & LodgeBaveno, Verbano-Cusio-Ossola
Conca D'Oro Camping & LodgeBaveno, Verbano-Cusio-Ossola


Odkryj naszą sieć turystyczną