Camping.pl

Jezioro Trasimeno: przewodnik

Jezioro Trasimeno jest największym jeziorem środkowych Włoszech i usytuowane jest w Umbrii, regionie nazywanym „zielonym sercem Włoch” ze względu na położenie i bogactwo przyrodnicze. Samo jezioro Trasimeno jest otoczone zielenią Parku Jeziora Trasimeno i znajduje się między pagórakmi umbryjskiej wsi, kilka kilometrów od Perugii i mniejszych miasteczek z charakterystycznymi przepięknymi panoramicznymi widokami.

Ta wspaniała sceneria wzbogacona jest dodatkowo trzem wysepkami położonymi na jeziorze Trasimeno, przy czym do dwóch z nich można dopłynąć regularnie kursującym statkiem wycieczkowym lub promem i tam zachwycać się wspaniałą fauną i florą. Większa wyspa jest usytuowana w południowo-wschodniej części jeziora, w gminie Castiglione del Lago i nazywa się Wyspa Polvese: tutaj można podziwiać oprócz przepięknych ogrodów z wodnymi roślinami, również spuściznę historyczno-artystyczną w postaci kościołów, klasztorów i zamków. Dwie pozostałe wysypy natomiast znajdują się w północnej części jeziora Trasimeno, a wśród nich wyspa Maggiore należąca do gminy Tuoro sul Trasimeno i wyspa Minore, najmniejsza z trzech, należąca do gminy Passignano sul Trasimeno.

Jeśli chodzi o wyspę Maggiore, to jest to wyspa zamieszkała, oferująca przepiękną trasę po historyczno-artystycznych zabytkach, zwaną „Muzealnym Szlakiem po wyspie Maggiore”. Turyści mogą poznać historię wyspy w Muzeum Koronki, symbolu wyspy Maggiore, oraz w Domu Kapitana i Kościołach Św. Michała Archanioła i Św. Salwatora. Strefa turystyczna jeziora Trasimeno, podobnie jak i prowincja Perugii i środkowa część Umbrii oferują liczne ślady artystyczno - historyczne zachwycającej przeszłości tego obszaru, a wśród nich światowej sławy szlaki religijne jak np. Bazylika Świętego Franciszka w Asyżu.

Kempingi i ośrodki wypoczynkowe Jeziora Trasimeno są idealnym miejscem do relaksu w okresie wakacji letnich, ale stanowią również punkt wyjścia do wycieczek po Umbrii i jej licznych miejscowościach turystycznych.

Czytaj więcej

Odkryj naszą sieć turystyczną