Camping.pl

Latina: przewodnik

Prowincja Latina jest popularnym miejscem turystycznym w środkowych Włoszech, dzięki wielu naturalnie pięknych okolicom, wybrzeżu z widokiem na Morze Tyrreńskie oraz bliskości Rzymu. W południowo-zachodniej części regionu Lacjum, na granicy z Kampanią, w prowincji Latina znajduje się Park Narodowy Circeo i parki regionalne Riwiery Ulissesa i Gianola i Góry Scauri.

Obiekt turystyczny bardzo ceniony od czasów starożytnych Rzymian, którzy wybrali go z powodu pięknych nadmorskich miejscowości oraz w niewielkiej odległości od Rzymu, prowincja Latina jest obecnie jednym z ulubionych punktów docelowych elit turystycznych, zarówno włoskich jak i zagranicznych. Dzięki długiej tradycji turystycznej, prowincja Latina wzrosła oferując coraz większą liczbę usług i zakwaterowania podróżnym, w tym kempingów i wiosek turystycznych.

Wśród ulubionych przez turystów kurortów, znajdują się te położone na zboczach Monte Circeo, znanego również jako przylądek Circeo iromańskiej części Zatoki Gaeta. Chodzi o nadmorskie kurorty Morza Tyrreńskiego, otoczone przepiękną przyrodą jak na pięknych widokówkach. Bardzo popularna jest również Sabaudia, położona na równinie Agro Pontino, z wydmowymi plażami, zaroślami śródziemnymi i przybrzeżnymi jeziorami. Około pół godziny jazdy samochodem od Sabaudii, w kierunku południowym, powyżej Circeo i Zatoki Gaeta,znajduje się nadmorska miejscowość Terracina, z malowniczym Starym Miastem, położona na zboczach Monte Sant'Angelo ,

Dalej na południe od miasta Terracina znajduje się Sperlonga, idealne miejsce na letnie wakacje i uważane za jedno z najpiękniejszych miasteczek we Włoszech. Nietypowa lokalizacja na Wzgórzach Auruncyjskich nie może być myląca dla turystów, ponieważ miejsce to zaskakuje pięknymi plażami z białym piaskiem, a na południu, zachwyca obecnością malowniczych zatoczek między skałami. Na szczególną uwagę zasługują Wyspy Poncjańskie, wulkaniczny archipelag dostępny promem i złożony z: Wyspa Ponza, Palmarola, Zannone, Gavi, Ventotene i Santo Stefano.

Ci, którzy chcą zakończyć swój nadmorski wypoczynek wycieczkami w głąb lądu, znajdą z pewnością w prowincji Latina średniowieczne wioski, klasztory, a nawet typowo górskie miasteczka w górach Lepini.

Czytaj więcej

Odkryj naszą sieć turystyczną