Camping.pl

Maremma: przewodnik

Maremma to strefa turystyczna, idealna dla podróżujących poszukujących doskonałego mariażu między morzem i przyrodą. Usytuowana między Toskanią a Lacjum, przy czym zarówno Maremma toskańska jak i Maremma z Lacjum leżą nad Morzem Tyrreńskim i zaledwie kilka kilometrów od Morza Liguryjskiego. Idąc w głąb lądu, krajobraz staje się coraz bardziej płaski i pagórkowaty, aczkolwiek nie brakuje również charakterystycznych cypli, które dochodzą aż do morza i ożywiają niektóre z turystycznych miejscowości włoskich.

Maremma toskańska jest większa i rozciąga się od północy ku południu od prowincji Livorno po prowincję Grosseto. Przemieszczając się jeszcze bardziej w głąb regionu, gdzie królują pola uprawne i pastwiska, Maremma toskańska obejmuje również prowincję Pizy. W okolicach Livorno, gdzie mówi się o Maremma Alta albo Maremma Pisana, znajdują się renomowane nadmorskie kurorty takie jak Rosignano Marittimo, Bibbona, Castagneto Carducci, Cecina, San Vincenzo i Piombino. Z portu w Piombino, można również popłynąć promem na wyspę Elbę, jedną z głównych atrakcji turystycznych w okolicy.

W prowincji Grosseto, gdzie znajduje się Maremma w dokładnym tego słowa znaczeniu, Maremma z Grosseto oferuje jedne z najbardziej popularnych ośrodków wypoczynkowych, wybieranych przez odwiedzających Toskanię i mieszkających na kempingach bądź w ośrodkach wypoczynkowych. Miejscowości nadmorskie takie jak Follonica Castiglione della Pescaia, Porto Santo Stefano, Porto Ercole i Orbetello z charakterystyczną laguną, są rokrocznie odwiedzane przez całe rzesze turystów włoskich i zagranicznych. W Maremma Grosseto, w okolicy znanej również Costa d’Argento znajduje się Monte Argentario: cypel ten tworzy naturalny raj o niesłychanym uroku, spotęgowany jeszcze przez bliskość wyspy Giglio i Giannutri, należących do Archipelagu Toskańskiego.

Przemieszczając się w kierunku południa, dojeżdżamy do Maremma z Lacjum, usytuowanej w prowincji Viterbo i północej części Rzymu. Również tutaj znajdują się liczne ośrodki wypoczynkowe, gdzie można spędzić urocze wakacje nad morzem, zwłaszcza w Montalto di Castro, Vulci, Tarquinia i Tuscania.

Również z winiarsko - gastronomicznego punktu widzenia, Maremma jest jedną z włoskich wspaniałości. Ziemia pastwisk, zasobów naturalnych i winnic, Maremma oferuje typowe, wykwintne potrawy na bazie mięsa i ryb oraz znane wina, odzwierciedlające urok i tradycje tego regionu. Jeśli chodzi natomiast o historię, w Maremma mamy wiele znalezisk archeologicznych, związanych zwłaszcza z epoką Etruksów.

Czytaj więcej


Certyfikaty Doskonałości KoobCamp

Portal turystyczny KoobCamp, którego częścią jest Camping.pl co roku nagradza kempingi i obiekty wakacyjne, które wyróżniają się wysoką jakością oferowanych usług. Zobacz zwycięzców i wybierz doskonałość:

Gitavillage Club Degli AmiciMontalto di Castro, Viterbo
Camping Village Baia Azzurra ClubCastiglione della Pescaia, Grosseto
Gitavillage Club Degli AmiciMontalto di Castro, Viterbo
Gitavillage Club Degli AmiciMontalto di Castro, Viterbo
Camping Village Baia Azzurra ClubCastiglione della Pescaia, Grosseto
Gitavillage Club Degli AmiciMontalto di Castro, Viterbo


Odkryj naszą sieć turystyczną