Camping.pl

Miasta sztuki w Toskanii: przewodnik

Toskańskie miasta sztuki to jedne z ulubionych miejsc turystów, którzy wybierają Włochy z racji ich bogatego dziedzictwa kultury i sztuki. Idealne dla osób poszukujących podróży w przeszłość, dzięki silnej obecności zabytków i muzeów, jak również dla par, które marzą o romantycznych wakacjach z jednych z najbardziej prestiżowych włoskich symboli architektury, toskańskie miasta sztuki mają we Florencji, główną atrakcję na poziomie międzynarodowym. Właśnie z tego powodu, niedaleko centrum miasta, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1982 roku, oraz na sąsiednich wzgórzach, tak charakterystycznych dla regionu, pojawiła się masa kempingów i wiosek turystycznych.

Florencja znana również jako "kolebka renesansu," oferuje gościom niezliczone ilości atrakcji, począwszy od jej pięknej architektury, po muzea i liczne zabytki, które świadczą o jej długiej i wspaniałej historii: od katedry po kościół Santa Croce, od Ponte Vecchio po Piazza della Signoria, Galerię Uffizi i Palazzo Pitti.

Wśród głównych miast sztuki Toskanii figuruje także Piza, znana na całym świecie ze swojej słynnej Krzywej Wieży i katedry Santa Maria Assunta znajdującej się na Piazza del Dumo. Na szlakach sztuki i kultury w Toskanii jest również Siena, średniowieczne miasto z uroczym Piazza del Campo, symbolem miasta i sceną Palio di Siena, cieszącego się międzynarodową sławą turnieju rycerskiego.

Ci, którzy kochają fortyfikowane miasta i charakterystyczne wąskie uliczki docenią z pewnością Lucca, z Palazzo della Signoria i architekturą kościołów, takich jak San Gimignano z charakterystycznymi wieżami, które wyraźnie dominują nad Toskanią. Na uwagę zasługuje również Volterra, średniowieczne miasto alabastrowych artefaktów i obiekt wizyt turystów, rozsławione na międzynarodowej arenie przez powieści Stephenie Meyer.

W Valdelsa, w prowincji Siena i Florencja, można łączyć urok miasta sztuki i toskańskiej wsi, odkrywając niezwykle atrakcyjne maleńkie miasteczka i zamki. Wśród nich mamy: Vinci, miejsce narodzin Leonardo Da vinci, oraz Certaldo, Cerreto Guidi, Montaione i Montelupo. Z artystycznego punktu widzenia, toskańskie miasta oferują szeroki wybór i dlatego jest to idealny region dla tych, którzy zdecydują się przemierzać go rozlicznymi szlakami turystycznymi, korzystając przy tym z wielu kempingów czy wiosek turystycznych.

Czytaj więcej

Odkryj naszą sieć turystyczną