Camping.pl

Południowy Tyrol: przewodnik

Określenie Południowy Tyrol lub Południe Tyrolskie oznacza szczególną część regionu Trentino Alto Adige, odpowiadającą autonomicznej prowincji Bolzano - Alto Adige. Strefa turystyczna granicząca z Austrią, z wyraźnymi wpywami klutury i języka niemieckiego, południowy Tyrol kusi Alpami i wzgórzami Dolomitów, oferując turystom wspaniałe okolice, idealnie nadające się do wycieczek plenerowych i sportów zimowych.

Kempingi i ośrodki wypoczynkowe w południowym Tyrolu, w większości przypadków czynne przez cały rok, oferują w zależności od pory roku usługi na najwyższym poziomie. Późną wiosną, latem czy na początku jesieni, obiekty w plenerze przyciągają rzesze turystów kochających eskapady po górach czy zielonych wzgórzach, gdzie z łatwością można natknąć się na niesłychanie urokliwe jeziora. To właśnie w pobliżu jezior Trentino Alto Adige i Południowego Tyrolu, znajdują się główne kempingi i ośrodki wczasowe.

Zimą, piesze wycieczki i wycieczki rowerowe tak typowe dla okresu letniego, ustępują miejsca wycieczkom na rakietkach śnieżnych i dniom spędzonym na trasach narciarskich, dzięki wielu obiektom narciarskim położnym między słynnymi Alpejskimi Dolomitami Superski i Ortler Skiarena. Ci, którzy ponad aktywność sportową przedkładają wakacyjny relaks, pozostawiając innym snowboard i narciarstwo zjazdowe, na kempingach w Południowym Tyrolu znajdą liczne usługi wellness: od zwykłego spa poczynając po doskonale wyposażone uzdrowiska, oferujące często interesujące rabaty. W okresie Bożego Narodzenia, południowy Tyrol staje się bajkową scenerią bożonarodzeniowych jarmarków.

Wakacje w Południowym Tyrolu to synonim doskonałej jakości kempingów i ośrodków wczasowych. Świadczy o tym różnorodność dostępnych dla turystów obiektów, zarówno w postaci miejsc dla przyczep kempingowych jak i apartamentowców do wynajęcia. W Południowym Tyrolu jak i w Trentino Alto Adige nie należy do rzadkości wynajęcie oryginalnego zakwaterowania takiego jak: drewniana chata o ciepłej i gościnnej atmosferze, dom na drzewie - ku ogromnej radości całej rodziny, oraz drewniane beczki, gwarantujące wiele wspomnień i opowieści.

Jeśli natomiast chodzi o ośrodki wypoczynkowe, Południowy Tyrol oferuje szeroki wybór miejsc: od Merano i jego okolic po Bolzano, po tak fascynujące miasteczka jak: Valle Isarco, Val Venosta, Val Pusteria i Valle Aurina.

Czytaj więcej


Certyfikaty Doskonałości KoobCamp

Portal turystyczny KoobCamp, którego częścią jest Camping.pl co roku nagradza kempingi i obiekty wakacyjne, które wyróżniają się wysoką jakością oferowanych usług. Zobacz zwycięzców i wybierz doskonałość:

Camping Toblacher SeeDobbiaco, Bolzano/Bozen
Camping Toblacher SeeDobbiaco, Bolzano/Bozen


Odkryj naszą sieć turystyczną