Camping.pl

Riwiera del Conero: przewodnik

Riwiera del Conero jest jednym z najbardziej atrakcyjnych regionów turystycznych w egionie Marche i całej środkowej części włoskiego wybrzeża Adriatyku. Nazwa wywodzi się od Monte Conero, cyplu apenińskiego na granicy regionów Umbria-Marche, który wznosi się nad Adriatykiem tworząc piękne zatoki o wspaniałych walorach pejzażowo - przyrodniczych. Nic dziwnego, że cały obszar Monte Conero tworzy naturalny obszar objęty ochroną Regionalnego Parku Conero, raju dla miłośników przyrody i sportu na świeżym powietrzu.

Liczne kempingi i ośrodki wczasowe znajdujące się w regionie turystycznym Monte Conero, głównie wzdłuż wybrzeża oferują idealne zakwaterowanie dla turystów poszukujących spokojnego wypoczynku nad Adriatykiem, na obszarze charakteryzującym się krystalicznie czystą wodą i pocztówką scenerią. Bogata w tego typu atrakcje, Riwiera del Conero przyciąga każdego, kto chce spędzić wakacje na nurkowaniu, między morskimi jaskiniami i skalistym dnem, lub na innego typu aktywności, począwszy od turystyki pieszej i rowerowej, a na wspinaczce po stromych białych ścianach Monte Conero skończywszy. Dla miłośników rozrywki, Riwiera del Conero oferuje liczne restauracje, bary i dyskoteki, a także mini parki rozrywki z basenami, mini golf i trasami kartingowym.

Jeśli chodzi o miejscowości wypoczynkowe usytuowane na Riwierze del Conero, każda z nich jest osobliwa, ale najbardziej cenione przez turystów, to Sirolo i Numana. Mała wioska o średniowiecznym rodowodzie, Sirolo położona jest na Monte Conero i łączy w sobie zapierające dech widoki i łatwy dostęp do plaż, zatoczek otoczonych przyrodą: Plaża Urbani, San Michele, Sassi neri, Due sorelle. Dla tych, którzy preferują wygodę, szczególnie dla rodzin z dziećmi, zaleca się Numanę: na górze znajduje się miasteczko, a na dole przystań i plaże. Przemieszczając się w kierunku Numana na południe, nadal w prowincji Ancona, w gminie Numana, napotykamy nadmorski kurort Marcelli ze żwirową plażą, taką samą, jaką znajdziemy w pobliżu Porto Recanati. Usytuowany na pograniczu prowincji Ankony i Maceraty, Porto Recanati oferuje około 9 km zagospodarowanych i dzikich plaż, a także miasto obfitujące w lokale, sklepy i zabytki. Wśród interesujących miejsc Riwiery del Conero, krainy wina Rosso Conero, mamy także zatokę Portonovo i plażę Mezzavalle, druga co do stopnia trudności z dojściem.

Czytaj więcej

Odkryj naszą sieć turystyczną