Camping.pl

Riwiera Palmowa: przewodnik

Riwiera Palmowa to odcinek wybrzeża Adriatyku, położony w południowej części regionu Marche, w prowincji Ascoli Piceno na granicy z Abruzji. Wśród najbardziej popularnych miejsc turystycznych w regionie Marche, wraz z Riwierą Conero na północy, Riwiera Palmowa oznacza odcinek wybrzeża w obrębie regionu Marche, pomiędzy nadmorskimi miejscowościami Cupra Marittima, Grottammare, San Benedetto del Tronto. Turystyczne przeznaczenie tego obszaru pod wakacje nad morzem zaowocowało rozwojem kempingów i ośrodków wypoczynkowych Riwiery Palmowej wzdłuż wybrzeża, często zaledwie kilka metrów od plaży i morza.

Nie należy mylić z turystyczną częścią Ligurii, Riwiera Palmowa, w regionie Marche ma w San Benedetto del Tronto niezwykle frapującą historię i jest oblegana przez tyc, którzy wybierają właśnie tę strefę Włoch na wakacje. To właśnie od promenady w San Benedetto del Tronto, zaprojektowanej w latach 30. i zmodernizowanej w ostatnich czasach przy jednoczesnym zachowaniu charakterystycznych drzew z Riwiery Palmowej, od której ta riwiera bierze swoją nazwę. Jest to szeroka i bardzo charakterystyczna promenada, znajdująca się kilka metrów od plaży i infrastruktury kąpieliskowej, idealnej do długich, letnich spacerów i jednoczesnej konsumpcji doskonałych włoskich lodów. San Benedetto del Tronto jest synonimem usług dla każdego rodzaju wypoczynku, poczynając od obiektów przyjmujących gości jak restauracje i sklepy, ponieważ jest jedno z największych miast w Marche, o długiej tradycji turystycznej.

Ci, którzy szukają mniej zatłoczonych miejscowości turystycznych, ale zawsze w kontekście turystyki letniej, w Cupra Marittima i Grottammare dwóch, urokliwych nadmorskich miastach, znajdą z pewnością interesującą infrastrukturę. Riwiera Palmowa charakteryzuje się oprócz nadmorskiej promenady z porośniętymi drzewami uliczkami, dużymi piaszczystymi plażami łagodnie opadającymi do Adriatyku, wraz z płytkimi wodami, łagodną temperaturą wody i idealnie zaopatrzonymi plażami, co w sumie stwarza idealne warunki do spędzenia letniego odpoczynku dla rodzin z dziećmi.

Czytaj więcej

Odkryj naszą sieć turystyczną