Camping.pl

Riwiery Adriatyckiej i Romanii: przewodnik

Obszar turystyczny Riwiery Adriatyckiej i Romanii jest uosobieniem wakacji we Włoszech, dzięki łagodnemu klimatowi i dostępności do Morza Adriatyckiego, połączonych z długą tradycją usług hotelarskich i turystycznych. Każdy regionów Emilia Romagna, Marche i Abruzja, są w stanie zaoferować wakacje na miarę każdego rodzaju turysty, dzięki obecności licznych kempingów i ośrodków wypoczynkowych usytuowanych na wybrzeżu.

Riwiera Adriatycka w regionie Emilia Romagna, lepiej znana jako Riwiera Rzymska, jest idealnym miejscem odpoczynku dla rodzin z dziećmi, a także dla młodych ludzi, którzy chcą łączyć przyjemności nadmorskiego wypoczynku z beztroską parków rozrywki, oprócz życia nocnego w klubach i dyskotekach. Jeśli w całym regionie są kempingi i ośrodki wczasowe ze wszystkimi udogodnieniami, w tym przystosowane również do przyjmowania osób niepełnosprawnych, w niektórych miejscowościach można korzystać z bogatej oferty rozrywkowej: wielki park rozrywki Mirabilandia w prowincji Rawenna, park wodny Aquafan i Oltremare w Riccione, Fiabilandia i Włochy w miniaturze w Rimini. Nieustannie okolica Rimini i Riccione, jest jednym z najbardziej popularnych miejsc na riwierze ze względu na życie nocne, ilość restauracji, barów i klubów nocnych. Ci, którzy preferują spędzanie wakacji nad morzem i na łonie natury, może znaleźć odpowiednie miejsce na jednej z plaż Comacchio i w Parku Delty Padu.

Przemieszczając się na południe, Riwiera Adriatycka Marche oferuje urlop bardziej ukierunkowany na relaks, chociaż i tutaj nie brakuje nadmorskich kurortów, idealnych dla uwielbiających dobrą zabawę. Plaże Marche charakteryzują się długimi, piaszczystymi plażami, z wyjątkiem okolicy Riviera del Conero, z dużymi kamieniami, które są charakterystyczne dla tego małego rajskiego zakątku położonego w cieniu Monte Conero. Pomiędzy najbardziej znanymi nadmorskimi kurortami Marche, oprócz wspomnianego juć Conero z miejscami takimi jak Numana i Sirolo, znajdziemy: Senigallię z jej charakterystyczną "aksamitną plażą" i Rotonda a Mare, obszar Fermo i Riviera delle Palme.

Wybrzeżu Adriatyku w Abruzji oferuje scenerię podobną do tej w Marche, dzięki dużym piaszczystym plażom. Charakterystyczną jest obecność wzdłuż wybrzeża "przepełnień" lub "trebuszy", które dają początek Costa dei Trabocchi w prowincji Chieti: chodzi tutaj o maszyny rybackie podobne do szczudeł. Wśród najbardziej znanych nadmorskich kurortów Abruzji należy wymienić: Alba Adriatica, Roseto degli Abruzzi, Giulianova, Silvi Marina, Pineto, Pescara i Tortoreto.

Czytaj więcej


Certyfikaty Doskonałości KoobCamp

Portal turystyczny KoobCamp, którego częścią jest Camping.pl co roku nagradza kempingi i obiekty wakacyjne, które wyróżniają się wysoką jakością oferowanych usług. Zobacz zwycięzców i wybierz doskonałość:

Pineto Beach Village & CampingPineto, Teramo
Camping Lake PlacidSilvi, Teramo
Pineto Beach Village & CampingPineto, Teramo
Pineto Beach Village & CampingPineto, Teramo
Camping Lake PlacidSilvi, Teramo
Pineto Beach Village & CampingPineto, Teramo


Odkryj naszą sieć turystyczną