Camping.pl

Wybrzeża Comacchio: przewodnik

Wybrzeża Comacchio są obszarem turystycznym w regionie Emilia-Romania, w prowincji Ferrara, z widokiem na Morze Adriatyckie w pobliżu Parku delty ujścia rzeki Pad, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1999 roku. Znane również jako Plaże Ferrary, Wybrzeża Comacchio, obejmują siedem nadmorskich kurortów będących międzynarodową atrakcją turystyczną: Lido di Volano, Lido delle Nazioni, Lido di Pomposa, Lido degli Scacchi, Porto Garibaldi, Lido degli Estensi i Lido di Spina.

Wybrzeża Comacchio różnią się od najbardziej znanych kurortów na wybrzeżu Adriatyku, od wszystkich Rimini i Riccione, ofertą mniej ukierunkowaną na życie w nocnych klubach, a bardziej na odkrywanie regionu w postaci zarówno naturalnych plaż jak i oaz przyrodniczych. To miejsce idealne na rodzinny wypoczynek i turystykę na łonie natury, z wieloma możliwościami do obserwacji ptaków, należy bez wątpienia do ulubionych miejsc zagranicznych turystów, którzy zdecydowali się odwiedzić Włochy i mieszkać na kempingu czy w wiosce turystycznej.

W tej części regionu Emilia Romagna, w rzeczywistości, skoncentrowała się prawie cała infrastruktura na otwartym powietrzu, oferując usługi na poziomie międzynarodowym. Podobnie cały obszar turystyczny Wybrzeży Comacchio oferuje niezwykle atrakcyjne wakacje: władze lokalne i stowarzyszenia oferują turystom zakwaterowanie, pakiety wycieczkowe i ułatwienia w zwiedzaniu Parku Delty Padu, wstęp do parków rozrywki na wybrzeżu Adriatyku lub wycieczki z przewodnikiem, mające na celu odkrywanie bogactwa regionu.

Patrząc na charakterystykę poszczególnych regionów turystycznych, z północy na południe, możemy powiedzieć, że Lido di Volano jest szczególnie polecane osobom, poszukującym relaksującego wypoczynku na łonie natury w Parku Delty Padu. Sport i zabawa są zagwarantowane w Lido delle Nazioni, wakacje na łonie natury w Lido di Pomposa, relaksu wśród naturalnych wydm w Lido degli Scacchi, wędkarstwo sportowe w Porto Garibaldi. Lido degli Estensi jest idealnym miejscem dla tych, którzy podczas wakacji nad morzem, nie chcą zrezygnować z zabawy w klubach, natomiast Lido di Spina wyróżnia się elegancją. Oprócz pojedynczych osobliwości, każdy z Wybrzeży Comacchio oferuje wszystko co potrzebne do spędzenia udanych wakacji nie należy zapomnieć, że wszystkie atrakcje znajdują się niemalże w zasięgu wzroku..

Czytaj więcej

Odkryj naszą sieć turystyczną