Camping.pl

Wybrzeże Amalfitańskie: przewodnik

Wybrzeże Amalfitańskie jest dla wielu zagranicznych turystów idealnym miejscem do spędzenia włoskich wakacji, dzięki pięknym krajobrazom, które stanowiły tło wielu kultowych filmów. Z geograficznego punktu widzenia Wybrzeże Amalfitańskie, położone po południowej stronie Półwyspu Sorrentyńskiego i otwarte na Zatokę Salerno, należy do wybrzeża Kampanii i jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości Unesco.

Z połączenia uroków przyrody i turystyki, z ofert kempingów i wiosek turystycznych, rodzi się międzynarodowy mit o wypoczynku na wybrzeżu Amalfitańskim. Ten piękny odcinek wybrzeża Kampanii, przepełniony feerią barw i zapachów oferuje turystom możliwość poznania różnorodnych miejsc, w których nieustannie króluje wakacyjny nastrój.

Wśród najbardziej popularnych miejsc na wybrzeżu Amalfitańskim króluje Amalfi, miasteczko, od którego wywodzi się nazwa całego obszaru, jest również Positano i Ravello, pierwsze słynie z malowniczego starego miasta, a drugie z muzyki i katedry.

Ogólnie rzecz ujmując, wizyta na Wybrzeżu Amalfijskim oznacza odkrywanie fascynujących miejsc, w których czas się zatrzymał i zachwycanie się urokiem tras wiodących przez malownicze nadmorskie miejscowości. Oprócz wymienionych już miasteczek, mamy również znacznie bardziej znane miejsca jak: Atrani, Cetara, Conca dei Marini, Maiori i Minori, Praiano i Vietri sul Mare.

Podobnie do Cinque Terre w Ligurii, również Wybrzeże Amalfitańskie oszałamia widokiem umiejętności ludzkich, które doprowadziły do doskonałego zintegrowania miasteczek otwartych na morze i krajobrazu, gdzie można spędzać całe dnie nad morzem, delektować się wspaniałymi aperitifami i smakowitymi kolacjami na głównych placach miasteczek. Spędzając wakacje na Wybrzeżu Amalfijskim, nie można zapomnieć o doznaniach kulinarnych: świeże makarony na pierwsze danie, sardele z Cetara na drugie danie, a na deser sfogliatella z ciasta francuskiego, której obowiązkowo musi towarzyszyć likier Limoncello z Amalfijskich cytryn.

Czytaj więcej

Odkryj naszą sieć turystyczną