Camping.pl

Wybrzeże Etrusków: przewodnik

Wybrzeże Etrusków jest synonimem wakacji na plaży w Toskanii, a dokładniej mówiąc na wybrzeżu w prowincji Livorno. Tak nazywane ze względu na obecność na tym obszarze wykopalisk archeologicznych sięgających czasów Etrusków, jest obszarem turystycznym riwiery toskańskiej z widokiem na Morze Tyrreńskie, oferującym idealne warunki do wypoczynku dla całej rodziny, w tym małych dzieci. Plaże na Wybrzeża Etrusków w rzeczywistości są głównie piaszczyste i dobrze zagospodarowane, choć nie brakuje dzikich i fascynujących plaż z klifami, z płytką wodą i łagodnie opadającym brzegiem. Podobnie, obszary zarezerwowane do biwakowania na Wybrzeżu Etrusków znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie plaży, aby zapewnić lepszą dostępność do nich.

Na Wybrzeżu Etrusków mamy wiele ośrodków wypoczynkowych i kąpielisk, zachęcających do eskapad w głąb lądu,stwarzającego wiele możliwości rekreacji. Wzdłuż około 90 km wybrzeża, ciągnącego się z północy na południe, znajdują się cenione przez turystów kurorty nadmorskie, takie jak: stolica regionu Livorno, Solvay i Vada z charakterystycznymi białymi plażami, natomiast Cecina a Mare, Marina di Bibbona i Castagneto Carducci znajdują się w samym sercu tego obszaru turystycznego i łączą urok wybrzeża z wsią słynącą z produkcji doskonałych win. Bolgheri i Castagneto Carducci to dwa z najbardziej znanych regionów winiarskich w Toskanii, regionu, który już sam w sobie jest doskonały w tej branży. Wracając do wybrzeża, schodząc na południe, Wybrzeże Etrusków przyciąga innymi słynnymi kurortami nadmorskimi, od Donoratico i San Vincenzo, przez Zatokę Baratti po Populonia i Piombino.

Wśród dominujących cech charakterystycznych Wybrzeża Etrusków, oprócz usług turystycznych mamy bliskość natury, w pobliżu wybrzeża, co stwarza idealną okazję dla tych, którzy chcą połączyć możliwość spędzenia wakacji nad morzem z możliwością zwiedzania i odkrywania okolic i bogatej oferty winiarsko-gastronomicznej. Z portu w Piombino, w związku z tym, można łatwo dotrzeć do wyspy Elba oraz innych wysp archipelagu toskańskiego. Dla wysportowanych turystów, poszukujących aktywnego wypoczynku, Wybrzeże Etrusków Wybrzeże oferuje również możliwość spędzenia czasu na nurkowaniu, windsurfingu, kitesurfingu i żeglowaniu.

Czytaj więcej

Odkryj naszą sieć turystyczną