Camping.pl

Kampania: przewodnik

Kampania to synonim wakacji oznaczających pasję do morza, dobrej kuchni i entuzjastycznych ludzi. Często kojarzy się ją ze stolicą Neapolem, miastem na stokach wulkanu Wezuwiusza, który sam jeden potrafi uwieść swą unikatowością oraz niezliczonymi twarzami. Tymczasem Kampania to region mający bogatą ofertę turystyczną, skoncentrowaną głównie na Zatoce Neapolitańskiej i postrzępionym wybrzeżu schodzącym do Morza Tyrreńskiego.

Wakacje nad morzem w Kampanii koncentrują się głównie na Półwyspie Sorrentyńskim, Wybrzeżu Amalfitańskim oraz w Cilento, kierunkach oferujących wiele kempingów i ośrodków turystycznych. Mówimy tu o miejscach, których uroda nie podlega dyskusji. Takich, które stały się tłem kilku ponadczasowych, świetnie znanych włoskich filmów. O miejscach, które także dziś przyciągają miliony turystów włoskich i zagranicznych, miejscach znanych z typowej atmosfery „włoskich wakacji”.

Wybrzeże Sorrentyńskie, brzeg półwyspu naprzeciw Zatoki Neapolitańskiej kryje także nadmorskie kurorty o międzynarodowej sławie: Sorrento czy Massa Lubrense. Na Wybrzeżu Amalfitańskim znajdują się miejsca najlepiej znane turystom zagranicznym i symbole wakacji we Włoszech, wpisane w 1997 na listę Dziedzictwa UNESCO: Amalfi, Positano i Vietri sul Mare, że wymienimy tylko niektóre. Być może mniej znane szerokim grupom turystów Wybrzeże Cilento także potrafi zaskoczyć naturalnym pięknem, swym przejrzystym morzem i dostępnością plaż.

Na osobne słowa zasługują wyspy Kampanii, prawdziwy raj nadmorskich wakacji. Wszystkie wyspy wyglądają jak z obrazków, jednak te najbardziej malownicze i najlepiej znane ze swych brzegów i wiosek to: Capri, Ischia i Procida, do których dotrzeć można statkiem lub promem. Warto jest też odwiedzić słynną Błękitną Grotę w Anacapri.

Poza kurortami nad morzem i wizytą w Neapolu urlop w Kampanii jest w stanie zagwarantować emocje przy każdym rodzaju podróży: od majestatycznej elegancji pałacu królewskiego Reggia di Ceserta, do historii, która znów rozkwita w ruinach w Pompejach, Ercolano i Paestum. Jeśli chodzi o kuchnię i wino to Kampania należy do światowej czołówki: pizza neapolitańska z limoncello, przygotowana z cytrynami z Sorrento, babki i mozarella z mleka bawolicy, ciasta na talerzyku oraz prawdziwa neapolitańska kawa. Lista specjałów z Kampanii nie kończy się nigdy.

Czytaj więcejOdkryj naszą sieć turystyczną