Camping.pl

Lacjum: przewodnik

Lazio to region Rzymu, stolicy Włoch i jeden z najważniejszych kierunków turystycznych na świecie. Znajduje się nad Morzem Tyrreńskim i wchodzi w ląd sięgając aż do Apeninów Środkowych. Jednakże Lazio zaskakuje szeroką ofertą ciekawych miejsc, idealnych dla podróżników, którzy chcą skorzystać z okazji zwiedzania Rzymu by udać się dalej i odkrywać także otaczające go tereny.

Chociaż powody odwiedzin mogą być różne, urlop w Rzymie to podstawa w życiu każdego turysty: z powodu historii i kultury tego miasta jakże bogatego w pamiątki archeologiczne i pozostałości starożytne, lokale gdzie tętni nocne życie, ale także kwitnie turystyka religijna. Oprócz rzymskich tras turystycznych, takich, które same z siebie stanowią symbol cywilizacji rzymskiej jak Koloseum czy Circo Massimo, aż po cenne muzea stolicy, podróż po „wiecznym mieście“ może przewidywać także i wizyty w kościołach i w Państwie Watykańskim. Watykan znajdujący się w samym mieście Rzym jest siedzibą głowy Kościoła Katolickiego, czyli Papieża. Rzym, miasto turystyczne w pełnym tego słowa znaczeniu, oferuje swym gościom noclegi w wygodnych kempingach i ośrodkach turystycznych, często znajdujących się u bram miasta i skomunikowanych z centrum środkami komunikacji miejskiej lub nawet regularnie kursującymi autobusami obsługiwanymi przez same ośrodki.

W trakcie wakacji w Lazio, oprócz Rzymu, udać się można albo nad morze albo na wieś: od północy na południe region i jego prowincje Viterbo, Roma i Latina oblewają wody Morza Tyrreńskiego, podczas gdy Rieti i Frosinone to tereny głównie wiejskie. Jeśli chodzi o wybrzeże Lazio, to o ile Ostia - ponieważ leży blisko stolicy - jest uważana za „plażę dla Rzymian“, to kąpieliska bardziej cenione znajdują się na północy, przy granicy z Toskanią, w naturalistycznym raju Maremma Laziale. Kto zaś woli ląd, może odwiedzić Jezioro Bolsena lub rozliczne miasteczka regionu, które dają możliwość poznania prawdziwych Włoch, osób i specjałów kuchni i wina, na których punkcie świat oszalał.

Czytaj więcej

Odkryj naszą sieć turystyczną