Camping.pl

Lacjum: przewodnik

Lazio to region Rzymu, stolicy Włoch i jeden z najważniejszych kierunków turystycznych na świecie. Znajduje się nad Morzem Tyrreńskim i wchodzi w ląd sięgając aż do Apeninów Środkowych. Jednakże Lazio zaskakuje szeroką ofertą ciekawych miejsc, idealnych dla podróżników, którzy chcą skorzystać z okazji zwiedzania Rzymu by udać się dalej i odkrywać także otaczające go tereny.

Chociaż powody odwiedzin mogą być różne, urlop w Rzymie to podstawa w życiu każdego turysty: z powodu historii i kultury tego miasta jakże bogatego w pamiątki archeologiczne i pozostałości starożytne, lokale gdzie tętni nocne życie, ale także kwitnie turystyka religijna. Oprócz rzymskich tras turystycznych, takich, które same z siebie stanowią symbol cywilizacji rzymskiej jak Koloseum czy Circo Massimo, aż po cenne muzea stolicy, podróż po „wiecznym mieście“ może przewidywać także i wizyty w kościołach i w Państwie Watykańskim. Watykan znajdujący się w samym mieście Rzym jest siedzibą głowy Kościoła Katolickiego, czyli Papieża. Rzym, miasto turystyczne w pełnym tego słowa znaczeniu, oferuje swym gościom noclegi w wygodnych kempingach i ośrodkach turystycznych, często znajdujących się u bram miasta i skomunikowanych z centrum środkami komunikacji miejskiej lub nawet regularnie kursującymi autobusami obsługiwanymi przez same ośrodki.

W trakcie wakacji w Lazio, oprócz Rzymu, udać się można albo nad morze albo na wieś: od północy na południe region i jego prowincje Viterbo, Roma i Latina oblewają wody Morza Tyrreńskiego, podczas gdy Rieti i Frosinone to tereny głównie wiejskie. Jeśli chodzi o wybrzeże Lazio, to o ile Ostia - ponieważ leży blisko stolicy - jest uważana za „plażę dla Rzymian“, to kąpieliska bardziej cenione znajdują się na północy, przy granicy z Toskanią, w naturalistycznym raju Maremma Laziale. Kto zaś woli ląd, może odwiedzić Jezioro Bolsena lub rozliczne miasteczka regionu, które dają możliwość poznania prawdziwych Włoch, osób i specjałów kuchni i wina, na których punkcie świat oszalał.

Czytaj więcej


Certyfikaty Doskonałości KoobCamp

Portal turystyczny KoobCamp, którego częścią jest Camping.pl co roku nagradza kempingi i obiekty wakacyjne, które wyróżniają się wysoką jakością oferowanych usług. Zobacz zwycięzców i wybierz doskonałość:

Gitavillage Club Degli AmiciMontalto di Castro, Viterbo
Flaminio Village Camping Bungalow ParkRoma, Roma
Gitavillage Club Degli AmiciMontalto di Castro, Viterbo
Gitavillage Club Degli AmiciMontalto di Castro, Viterbo
Flaminio Village Camping Bungalow ParkRoma, Roma
Gitavillage Club Degli AmiciMontalto di Castro, Viterbo


Odkryj naszą sieć turystyczną