Camping.pl

Lombardia: przewodnik

Lombardia jest tym regionem włoskim, który potrafi zaskoczyć mniej wytrawnych turystów. Oprócz Mediolanu, stolicy mody i zakupów, Lombardia szczyci się licznymi bardzo znanymi przez turystów miejscowościami położonymi na jeziorami, miastami będącymi kolebką sztuki oraz górami.

Wakacje nad jeziorami w Lombardii to wakacje w zachwycającej scenerii, gdzie krajobrazy z widokówek łączą się z miastami naszych marzeń i wioskami z zamierzchłych czasów. Tak jest w przypadku Jeziora Como, miejscu ulubionym przez wielu milionerów, zwłaszcza hollywoodzkich aktorów, oraz Lago Maggiore położonego na granicy z Piemontem i Szwajcarią. Innymi, chętnie odwiedzanymi przez turystów miejscami są Lago d’Iseo, Lago di Lugano, Lago d’Idro i Lago di Varese. Na szczególną jednak uwagę zasługuje Jezioro Garda, położone między Lombardią, Veneto i Trentino Alto Adige. Większość kempingów i wiosek turystycznych Lombardii jest skoncentrowanych w okolicach jeziora Garda, chętnie odwiedzanym przez turystów zagranicznych, którzy chętnie wybierają właśnie Włochy na wakacje.

Jeśli natomiast ktoś jest amatorem wakacji w górach można również zawitać do Lombardii, do Valtellina i Valle Camonica, i zachwycać się alpejskimi dolinami i szczytami, idealnymi do wycieczek i uprawiania sportów zimowych. W tych miejscach, piękno krajobrazu styka się z lokalnymi tradycjami, oferując turystom zachwycające miasteczka, cudowne wino i typowo alpejskie potrawy. Pozostając przy temacie wina, amatorzy wina powinni bezwzględnie zawitać do Franciacorta.

Turyści poszukujący miast pełnych sztuki, muzeów i zabytków, znajdą w Mediolanie bogatą ofertę kulturową, burzliwe życie nocne, interesujące lokale, w których można wybornie rozerwać się w wolnych chwilach. Mniej znane za granica, ale bardzo interesujące są również miasta Como, Mantova, Bergamo i Cremona.

Czytaj więcej

Certyfikaty Doskonałości KoobCamp

Portal turystyczny KoobCamp, którego częścią jest Camping.pl co roku nagradza kempingi i obiekty wakacyjne, które wyróżniają się wysoką jakością oferowanych usług. Zobacz zwycięzców i wybierz doskonałość:

Fornella Camping & Wellness Family ResortSan Felice del Benaco, Brescia
Fornella Camping & Wellness Family ResortSan Felice del Benaco, Brescia


Odkryj naszą sieć turystyczną