Camping.pl

Marche: przewodnik

Region Marche wyróżnia się dużą różnorodnością terenu, który oferuje zarówno 173 km linii brzegowej znajdującej się nad środkowym Adriatykiem, jak i ląd z charakterystyczną rzeźbą Apeninów. Dla Marche typowe są jednak przede wszystkim wzgórza łączące morze z terenami górzystymi, ciągnące się całymi kilometrami i tworzące spektakularne pejzaże, przede wszystkim w punktach widokowych, z których dojrzeć można wybrzeże. Na cyplach, na których często uprawiana jest winorośl, w wielu przypadkach wznoszą się charakterystyczne miasteczka marchijskie, z których wiele - choć pamiętają jeszcze czasy średniowiecza - jest świetnie zachowanych.

Urlop nad morzem w Marche to synonim wyboru - od decyzji czy wybrać kemping czy ośrodek turystyczny jakich wiele nad morzem, do tego jakie kąpielisko, bowiem znacząco różnią się między sobą. Wybrzeże Marche proponuje zresztą plaże ciągnące się jedna za drugą: piaszczyste lub żwirowe, kamienne lub nawet skaliste; te ostatnie znajdują się zwłaszcza w fascynującej strefie Monte Conero, między dwoma głównymi cyplami Adriatyku oraz Gargano. A propos turystycznych atrakcji Monte Conero, to miasta takie jak Sirolo, Numana i Porto Recanati, wraz z zatoką Portonovo i perełką Mezzavalle potrafią morzem, pięknymi pejzażami i poziomem usług podbić serca nawet najbardziej wymagających turystów.

Ci, którzy wolą piaszczyste plaże mogą wybierać w kąpieliskach, od północy na południe, od Pesaro, Fano, Marotta do Senigallia, przy czym ta ostatnia miejscowość znana jest także jako „aksamitna plaża“ to ze względu na piaszczysty brzeg i powszechnie rozpoznawalną słynną Morską Rotundę. Senigallia to także miasto Marche, w którym życie nocne kwitnie najbardziej. Na południe, na części wybrzeża, które odchodzi od Monte Conero, Riwiera Palme urzeka miejscowościami takimi jak Grottammare, San Benedetto del Tronto i Civitanova Marche. Mamy tu długie fragmenty linii brzegowej często przecinanej esplanadami zdobionymi palmami.

Marche oferuje także wiele możliwości wypoczynku dla tych, którzy wolą wieś, góry czy wycieczki kulinarne lub trasy pielgrzymkowe: od Grot Frasassi do Zamku Gradara, poprzez Sanktuarium Domu Świętego w Loretto, aż do górskich punktów w górach Monti Sibillini. Każda chwila jest dobra by odkrywać lokalną kuchnię i wina, jak chociażby słynne Verdicchio lub bardziej specyficzne Lacrima di Morro d’Alba.

Czytaj więcej


Propozycje podróży

Camping.pl pomaga Ci w podjęciu właściwej decyzji, proponując następujące kempingi:Najbardziej popularne regiony turystyczne w Marche

Znajdź Kemping lub Obiekt Wakacyjny w najpopularniejszych regionach turystycznych, miejscowościach słynących z piękna krajobrazu, sztuki i oferowanych usług.


Odkryj naszą sieć turystyczną