Camping.pl

Molise: przewodnik

Molise, to najmniejszy ze wszystkich włoskich regionów, mniejszym od niego jest tylko Valle d’Aosta; region przyciąga górzystymi obszarami, dolinami i wybrzeżem adriatyckim. Stolica regionu jest Campobasso, miasto o średniowiecznych korzeniach, wznoszące się cyplu, zdominowanym przez Zamek Monforte, między rzekami Biferno i Fortore.

Atrakcyjność wakacji nad morzem w regionie Molise, gwarantuje morze Adriatyckie i zaledwie 35 km plaż, niezwykle atrakcyjnych jak np. Costa Verde, gdzie widać cudowną symbiozę morza i przyrody. Mamy tutaj do czynienia z wybrzeżem oferującym rozległe plaże i doskonałą infrastrukturę turystyczną, zwłaszcza kempingi i wioski turystyczne.

Wśród nadmorskich miejscowości, najbardziej ceniona jest Termoli ze swoją słynną plażą Św. Antoniego, miejsca idealnego dla rodzin z dziećmi, które chcą spędzić komfortowe wakacje na piaszczystych plażach i płytkich wodach, które wyróżniają środkowy Adriatyk. Dopełnieniem tego urokliwego miejsca jest bliskość Wysp Tremiti, do których można dopłynąć stateczkiem. Innymi kąpieliskami w Molise jest Rio Vivo i Campomarino, obie miejscowości położone w pobliżu Termoli, przy czym Rio Vivo jest idealnym miejscem dla miłośników sportów wodnych. jeśli ktoś preferuje bardziej dzikie wybrzeże, zachwyci go z pewnością krajobraz Petacciato Marina. Wśród cech wyróżniających wybrzeże Molise, a także całej Abruzji, znajdują się obecne na całej linii wybrzeża tradycyjne pływające restauracje: są to typowe drewniane platformy, połączony z lądem mostami i przygotowane pod połowy ryb.

Molise oferuje liczne, ciekawe szlaki turystyczne, prowadzące w głąb lądu, do dawnych wsi, zamków i rezerwatów przyrody, które zachwycą miłośników wędrówek na świeżym powietrzu, a także obserwatorów lokalnej fauny i flory. Ponad połowa terytorium Molise to tern górzysty, ze szczytami należących Apenin Abruzyjskich i częściowo do Apenin Południowych.

Czytaj więcej

Odkryj naszą sieć turystyczną