Camping.pl

Piemont: przewodnik

Piemont to region, który, jak sama nazwa wskazuje, znajduje się u podnóża gór, u podnóża Alp Zachodnich na granicy Włoch i Francji. Drugi co do wielkości po Sycylii włoski region zawdzięcza swoją sławę znanym ośrodkom narciarskim, Lago Maggiore, miastom sztuki i wzgórzom, z których pochodzą jedne z najlepszych włoskich win.

Ze stolicą w Turynie, pierwszej stolicy Królestwa Włoch i miasta pełnego zabytków, Piemont oczom turystów ukazuje się elegancki i dystyngowany region. Kult Świętego Michała, symbolu regionu, jest przedstawiony w architekturze romańskiej - gotyckiej i na wzgórzu Pirchiriano, któryprzywołuje wiele innych przykładów zabytków rozsianych po całym terytorium, zwłaszcza w obszarze alpejskim i przedalpejskim. W rzeczywistości, Piemont koncentruje w sobie zabytki reprezentujące różne epoki i style, co czyni z niego jeden z najbardziej interesujących regionów Włoch dla miłośników sztuki i historii.

Ci, którzy odpoczynek na śniegu, znajdą w Piemoncie szeroki wybór znanych ośrodków narciarskich, takich jak na przykład Sestriere i Bardonacchia. Góry, w pięknej porze roku, stają się rajem dla wędrówek w środku natury, natomiast jesienią są celem poszukiwaczy grzybów i kasztanów. W kwestii przysmaków, należy stwierdzić, że tutejsze miasto Alba jest stolicą słynnej białej trufli, natomiast okolice Langhe, to jeden z największych włoskich regionów winiarskich: tutaj w prowincji Asti skupili się producenci włoskiego wina musującego, a także win takich jak Barolo, Barbera, Nebbiolo i Barbaresco. Obszary te są bardzo popularne wśród turystów włoskich i zagranicznych, którzy podczas gastronomicznych eskapad, mogą zanurzyć się w przyrodzie zielonych wzgórz Piemontu, zazwyczaj poprzecinanych winnicami i drzewami orzecha laskowego.

Pola kempingowe czy wioski turystyczne w Piemoncie są często schroniskami górskimi rozsianymi w pobliżu Alp, natomiast wokół jeziora Maggiore rozkwitają tradycyjne ośrodki wypoczynku letniego, tworząc magiczne miejsce dla osób szukających romantycznych wakacji lub po prostu chcących się zrelaksować między wyspami i starymi miasteczkami schowanymi w bajkowej przyrodzie.

Czytaj więcej


Najbardziej popularne regiony turystyczne w Piemont

Znajdź Kemping lub Obiekt Wakacyjny w najpopularniejszych regionach turystycznych, miejscowościach słynących z piękna krajobrazu, sztuki i oferowanych usług.
Certyfikaty Doskonałości KoobCamp

Portal turystyczny KoobCamp, którego częścią jest Camping.pl co roku nagradza kempingi i obiekty wakacyjne, które wyróżniają się wysoką jakością oferowanych usług. Zobacz zwycięzców i wybierz doskonałość:

Conca D'Oro Camping & LodgeBaveno, Verbano-Cusio-Ossola
Conca D'Oro Camping & LodgeBaveno, Verbano-Cusio-Ossola


Odkryj naszą sieć turystyczną